1. ledna 2019 23:10, aktualizováno 2. 1 9:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šipková dominance van Gerwena. Vyhrál třetí MS a 14 milionů korun k tomu

Michael Gerwen se potřetí stal mistrem světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Gerwen se potřetí stal mistrem světa. | foto: ČTK/AP

LONDÝN Mistrem světa v šipkách je potřetí v kariéře Michael van Gerwen. Devětadvacetiletý Nizozemec potvrdil na šampionátu v Londýně roli největšího favorita a ve finále porazil 7:3 domácího Brita Michaela Smithe.

Světová jednička Van Gerwen navázal v komplexu Alexandra Palace na své triumfy z let 2014 a 2017. Třetím titulem se osamostatnil na druhém místě historických tabulek za legendárním čtrnáctinásobným šampionem Philem Taylorem.

„Lepší pocit než tenhle asi mít nemůžu. Hodně jsem kvůli to dřel,“ uvedl Van Gerwen. „Samozřejmě jsem byl trochu nervózní. Myslím, že teď potřebuju dovolenou, zasloužil jsem si ji,“ dodal. Za triumf dostal šek na 500.000 liber (14 milionů korun), pětinu z celkové dotace 2,5 milionu liber.

Van Gerwen měl drtivý nástup do finále a ujal se vedení 4:0. Smith ve svém prvním duelu o titul dokázal následně snížit na 2:4, ve zbytku zápasu už ale uhrál jen jeden set.

Loňský šampion Rob Cross přišel o šanci na obhajobu porážkou už v osmifinále. Na 26. mistrovství světa organizace PDC startoval po jedenácti letech také Čech, Karel Sedláček vypadl hned v prvním kole.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz