Pondělí 26. října 2020svátek má Erik 12 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

21 koní, z toho jeden z Anglie. Taková bude sestava na letošní Velké pardubické

Obhájí loňský triumf Tzigane du Berlais s Janem Faltejskem? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obhájí loňský triumf Tzigane du Berlais s Janem Faltejskem? | foto:  David Neff, MAFRA

PRAHA Jednadvacet koní poběží 129. ročník Velké pardubické. Obhájce vítězství Tzigane Du Berlais bude mít číslo dvě, které mu na pátečním losování v Praze vytáhl bývalý hokejový brankář Milan Hnilička.

Nejslavnější středoevropský překážkový dostih se uskuteční s dotací pět milionů korun v neděli 13. října.

Hnědák Tzigane Du Berlais loni dostih dlouhý 6900 metrů vyhrál při své premiéře v sedle se zkušeným žokejem Janem Faltejskem, který Velkou pardubickou ovládl už popáté. Oba spojí síly také letos.

S kurzem 4,5:1 je Tzigane Du Berlais největším sázkovým favoritem. 

„Je to kůň koupený na překážky. Je hodně svéhlavý, nechce moc běhat a musí mít chuť. Předpoklady ale má, může vyhrát, na druhou stranu může taky dojet pátý nebo desátý,“ řekl Jiří Charvát, majitel koně a zároveň prezident českého Jockey Clubu.

Na startu se neobjeví předloňský vítěz No Time To Lose. „To je zklamání, ale obnovilo se mu zranění z loňského roku,“ řekl kouč Josef Váňa starší, rekordman Velké pardubické s deseti triumfy jako trenér a osmi v roli jezdce.

Do dostihu Váňa připravuje čtyři koně včetně Theophilose, kterého pojede žokej Josef Bartoš, jenž o uplynulém víkendu vyhrál největší překážkový dostih v Itálii Gran Premio di Merano.

Jan Faltejsek v cílové rovince
Celkem čtyři koně vyřadil z dostihu Taxisův příkop.

V letošní Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se objeví dva zahraniční koně. 

Po šesti letech přijede konkurence z Británie, ale Rathlin Rose by k favoritům patřit neměl. Mezi ty se měl zařadit Van Gogh du Granit, ale vážně se zranil v tréninku a musel ukončit kariéru. Ze Slovenska dostih poběží Vandual.

Startovní listina 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou (6900 m, dotace pět milionů korun): 

1. Theophilos (ž. Josef Bartoš, Dostihový klub iSport-Váňa), 2. Tzigane du Berlais (ž. Jan Faltejsek, Dr. Charvát), 3. Ribelino (ž. Andrew Glassonbury, Lokotrans), 4. Dulcar de Sivola (Josef Borč, DiJana Dobšice), 5. Player (ž. Marcel Novák, Maxa-Nýznerov), 6. Stretton (ž. Thomas Garner, Nýznerov), 7. Mazhilis (ž. Jan Kratochvíl, Köi Dent), 8. Ange Guardian (ž. Jiří Kousek, stáj Anděl strážný), 9. Sztorm (ž. Marek Stromský, Nýznerov), 10. Zarif (ž. Thomas Boyer, Köi Dent), 11. Vandual (ž. Lukáš Matuský, Vadual), 12. Templář (Jan Odložil, www.trdelnik.com-Luka), 13. Rathlin Rose (ž. James Best, Fergus Wilson), 14. Beau Rochelais (ž. Alexandre Orain, DS Pegas), 15. Delight My Fire (ž. Sertaš Ferhanov, DS Pod Buchlovem), 16. Tiep de L’Est (ž. Martin Cagáň, Lokotrans Slovakia), 17. Bridgeur (ž. Jaroslav Myška, VaZi), 18. Talent (ž. Leighton Aspell, DS Kabelkovi), 19. Chicname de Cotte (ž. Jordan Duchene, Quartis-Zámecký Vrch), 20. Krocoleon (Lukáš Sloup, EŽ Praha a.s.), 21. Mahony (ž. Niklas Lovén, Quartis-Zámecký Vrch).

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....