Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

6.DÍL: Špindlerův Mlýn: lyžaře čekají změny

Sport

  11:06
PRAHA - Jedno z nejlepších a nejznámějších lyžařských středisek - Špindlerův Mlýn -čekají změny. Modernizovány budou lyžařské areály Hromovka a Labská.

Klikněte na fotogalerii pro VĚTŠÍ FOTO. foto: Reprofoto

Zimní středisko Špindlerův Mlýn, takzvaný Špindl, zná většina českých příznivců lyžařských svahů i bílé stopy. Najdou zde dobré podmínky pro sjezdové lyže i běžky.

Nejvýznamnější centrum Špindlu - areál Svatý Petr. S dalším areálem Medvědínem je propojen pravidelnou linkou skibusu. Začátečníci odtud mohou lanovkou dojet na Horní Mísečky, kde rovněž začínají běžecké tratě vedoucí po hřebenech. Skipas stačí zakoupit pro všechny areály jen jeden.

Modernizace areálu Hromovka
Sjezdovka Hromovka ve stejnojmenném areálu má od letoška rychlejší čtyřsedačkovou lanovku, samotný areál čeká v příštích letech modernizace, jež si vyžádá investici ve výši 92 milionů korun.

                                            ZÁKLADNÍ INFORMACE
Nadmořská výška
702 - 1235 metrů n. m.
Tratě pro lyžaře
SJEZDOVKY

celkem 26 km
modré 8
červené 10
černé 3
uměle zasněžované 22 km
nejdelší sjezdovka Turistická
(délka 2700 m, obtížnost lehká)
večerní lyžování sjezdovka Hromovka (délka 1500 m, obtížnost střední)

BĚŽECKÉ TRATĚ

celkem 85 km
nejdelší trasy
Krkonošská lyžařská cesta v úseku: Rozcestí u Čtyř Pánů - Vrbatova bouda - Horní Mísečky - Dolní stanice lanové dráhy Medvědín (délka 13 km)
Krkonošská lyžařská cesta v úseku: Dolská bouda - Klínovka - Chalupa na rozcestí

Vleky a lanovky

vleky 11
sedačkové lanovky 5

Info

internet www.skiarealspindl.cz
e-mail skiareal@skiareal.cz
telefon 499 467 106
fax 499 433 246

Ubytování

celkem lůžek 12 000
telefon 499 433 148
e-mail info@.spindleruv-mlyn.cz
internet www.spindleruv-mlyn.cz

Doprava

z Prahy
Mladá Boleslav (E65), Jičín (16), Vrchlabí (22), Špindlerův Mlýn nebo Poděbrady (D11), Jičín (16), Vrchlabí (22), Špindlerův Mlýn
z Liberce
Jablonec n. Nisou, Harrachov (E442 ), Jilemnice (14), Vrchlabí(14), Špindlerův Mlýnz Hradce Králové
Jičín (E442), Vrchlabí (22), Špindlerův Mlýn (296)

"Plánujeme rozšíření sjezdovky a prodloužení trasy lanovky o 400 metrů," říká ředitel společnosti Skiareál Špindlerův Mlýn Jiří Beran.

Investice za 25 milionů korun si vyžádá výstavba nového terminálu Hromovka s vyřešením parkování na odstavných plochách, který by měl být hotový za tři roky. "Už letos by mělo být vybudováno nové zázemí pro lyžaře, rekonstruován bude stávající objekt s pokladnami a půjčovnou. Postaví se i veřejné toalety včetně sociálního zařízení pro invalidy," vypočítává Beran.

Výstavba lanové dráhy, úpravy sjezdovek nebo nákup nového zařízení na technické vysněžování za téměř 70 milionů korun jsou naplánovány v dalším areálu Špindlerova Mlýna - Labská. "Nově budovaný areál na Labské nabídne lyžařům komfortnější nástup na sedačky lanovky v podobě pojízdného koberce," poznamenává Beran.

Autor:

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...