12. srpna 2011 18:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Abrahamovi se nepovedl trénink a 'hodil to' na motorku

Karel Abraham. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Abraham. | foto: ČTK

BRNO Předposlední sedmnácté místo ve volných trénincích na brněnském okruhu jediného českého jezdce v seriálu MotoGP Karla Abrahama rozhodně neuspokojilo. Příprava před nedělním závodem mistrovství světa silničních motocyklů byla nicméně podle jednadvacetiletého jezdce cenná v tom, že mohl dokonale analyzovat své nedostatky. V sobotním tréninku a odpolední kvalifikaci je chce odstranit a bojovat o co nejlepší umístění.

"Vím, kde jsou moje chyby. Hlavně na brzdách. Motorka byla dnes hodně neklidná, což bylo nepříjemné," ohlédl se Abraham při setkání s novináři za výsledky. Přiznal, že dlouho hledal optimální stopu. Z předchozích let měl sice na domácí trati ideálně najetou trať, ale na pomalejších motocyklech.

"Bohužel jsem přišel pozdě na to, že moje bývalá perfektní stopa v MotoGP není ideální. Nejvíce jsem ztrácel zejména při brzdění," poznamenal Abraham. K tomuto poznatku došel po porovnával dat s Italem Valentinem Rossim, jenž jezdí rovněž na ducati. "V úvodu tréninku jsem jel podle toho, co znám. Ostatní soupeři ale jezdili jinak než já," přiznal Abraham.

Karel Abraham.

Kromě toho jej v průběhu přípravy trápily i problémy se zadním kolem, které se podařilo vyřešit až při posledním výjezdu. I když Abraham tvrdí, že před nedělním závodem na domácí trati nemá při spaní psychické problémy, v noci se několikrát probudil. "Dnes jsem dobře nespal. Někdo mi sedmkrát ráno volal, což mě vytočilo. Byl to známý, který se rok neozval. To mě naštvalo, ale vliv na moje dnešní výsledky to nemělo," řekl Abraham.

Start v seriálu MotoGP před domácími fanoušky nepovažuje za něco výjimečného. Tvrdí, že nadcházející závod bere jako každý jiný v šampionátu. "Musíme se vyrovnat s dnešními problémy, začít brzdit později a také vychytat další věci. V kvalifikaci je nutné podat výkon na sto deset procent. Tak se to dělá, ale ne vždycky to vyjde. Naplno se však jet musí, jede se trošku přes limit. Dělají to tak všichni," nastínil Abraham sobotní taktiku.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!