26. prosince 2017 14:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Abrahamův tým v MotoGP ponese jméno zesnulé legendy Ángela Nieta

Karel Abraham bude jezdit v týmu s novým jménem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Abraham bude jezdit v týmu s novým jménem. | foto: ČTK/AP

madrid Tým motocyklového závodníka Karla Abrahama v mistrovství světa MotoGP ponese od nové sezony jméno španělské legendy Ángela Nieta. Majitel stáje Jorge Martínez „Aspar“ se tak rozhodl uctít památku svého krajana a dlouholetého přítele, jenž letos tragicky zemřel při dopravní nehodě.

Bývalý čtyřnásobný mistr světa Martínez založil vlastní tým ještě v době aktivní kariéry v roce 1992 a stáj se tradičně jmenovala podle jeho přezdívky Aspar Team. 

Pro novou sezonu se ale pětapadesátiletý Španěl rozhodl změnit název na Ángel Nieto Team podle muže, jenž získal 13 titulů mistra světa (kterým z pověrčivosti říkal 12+1) a vyhrál 90 Velkých cen.

„Ángel Nieto je synonymem motocyklového sportu, který mu tolik dal a jemuž on tolik vrátil. Motocyklové závodění je ve Španělsku tím, čím je, díky muži, jenž položil základní kámen. Proto jsme mu chtěli vzdát čest a přejmenovali jsme náš tým na Ángel Nieto Team,“ uvedl Martínez, jenž navíc udělal z Nietova nejstaršího syna Geleteho ředitele týmu.

KONCENTRACE. Karel Abraham sbírá síly před startem. V Brně nakonec závodil i...
Český jezdec MotoGP Karel Abrahám na Hondě.

Sedmdesátiletý Nieto zemřel letos v srpnu několik dní poté, co měl na Ibize nehodu na čtyřkolce, při níž utrpěl těžká zranění hlavy.

Sedmadvacetiletý český jezdec Abraham se letos vrátil do MotoGP v barvách Aspar Teamu po roce stráveném v superbicích a v mistrovství světa obsadil dvacáté místo. Už v létě se s Martínezem dohodl na pokračování i pro rok 2018.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz