Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Absolutně nelogické, zlobil se Plekanec po vyloučení Hanzala

Sport

  15:36
SOČI (Od našeho zpravodaje) - Oficiálně tou dobou ani nebyl na ledě. Hokejista Martin Hanzal dostal trest za faul, který měl být podle logiky vymazán. Po lotyšské ráně do kamery v brance se hrálo téměř padesát sekund, než sudí uznali gól. Hanzalovi mezitím odpískali faul. "Bylo to divné," řekl reprezentační útočník.

Tomáš Plekanec v diskuzi s rozhodčím. foto: MAFRA - Michal Růžička

Poté, co byl Spruktsův gól uznán, se časomíra vrátila. Hanzal ale podstoupil "cestu časem" - musel pykat za zákrok, který se stal vlastně "v budoucnosti".

"Hlavně jsem byl překvapený, že to vůbec faul byl, jen jsem mu vyrazil puk a on upadl," divil se.

Jaromír Jágr marně přemýšlel, kdy naposledy podobnou situaci zažil. Většina českých hokejistů přiznala, že o pravidle IIHF, které tresty nepromíjí za žádných okolností (ani v tomto kuriózním případě), sami nevěděli.

"Spousta z nás si myslela, že se vyloučení anuluje. Kdybychom my dali gól, taky by neplatil," popisoval bek Zbyněk Michálek.

Situaci se sudími řešil kapitán Tomáš Plekanec. A nebyl vůbec nadšený: "Nemá to logiku, fakt tomu nerozumím." Bohužel však nic nezmohl. "Připadal jsem si jako v jiném světě, je to absolutně nelogické," líčil český šéf. "Nevím, kdo tahle pravidla dělá a proč to má IIHF takto nastavené."

Klepání si na čelo bylo namístě. Výjimečně se stává, že se při sporných situacích hraje dál a tým, jemuž hrozí přezkoumání u videa, naopak skóruje – pak dává smysl, že branka nemůže být uznána. Ale tohle?

"Gól byl, tak musel platit. Nevadilo nám, že jej uznali," líčil trenér Alois Hadamczik. "Spíš nás zarazilo, že se čas posouval zpátky a faul z té doby byl uznán. Bohužel však rozhodčí měli podle předpisů pravdu. Je to absurdní, ale je to tak."

Snad už si Češi množství hokejové absurdity v Soči vyčerpali.

Autor: