6. ledna 2015 12:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Z Malyszova auta nezbylo nic. Bývalý skokan na lyžích na Dakaru končí

Shořelé auto bývalého skokana na lyžích Adama Malysze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Shořelé auto bývalého skokana na lyžích Adama Malysze. | foto: Twitter.com/Italiaracing

SAN JUAN / PRAHA Pro bývalého skokana na lyžích Adama Malysze skončil čtvrtý start na Rallye Dakar kvůli požáru už ve druhé etapě. Vůz polského pilota začal z neznámých příčin hořet zhruba 35 kilometrů před cílem pondělní zkoušky v argentinském San Juanu a plameny ho zcela zničily.

„Obří smůla,“ napsal Malysz na facebooku. „Snažili jsme se situaci zachránit, ale auto bylo hned celé v plamenech,“ dodal sedmatřicetiletý skokanský šampion, který i se spolujezdcem Rafalem Martonem vyvázl bez zranění.

DENÍK FANOUŠKA:

Snu o vítězství v rallye se Malysz nevzdává a do dakarského dobrodružství se hodlá příští rok pustit znovu. „Dakar je pro mě velice důležitý, celý rok jsem se na to připravoval,“ řekl před startem.

Druhá etapa Rallye Dakar: Argentinec Yacopini na Toyotě.
Rallye Dakar, druhá etapa: Francouz Stephan Peterhansel se svým Peugeotem.
Rallye Dakar, druhá etapa: Španělský motocyklista Marc Coma na KTM.
Rallye Dakar - druhá etapa.

Jako skokan na lyžích dokázal Malysz získat titul mistra světa, ovládl i celkové pořadí Světového poháru a Turné čtyř můstků. Na olympijských hrách vybojoval tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. V roce 2011 ukončil skokanskou kariéru.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz