Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Africký zápisník z rallye: Skoro nepijeme. Stavět totiž znamená ztrátu

Sport

  13:11
DAKHLA (Od spolupracovníka LN) - Jak vypadá typický den na dálkové soutěži Africa Eco Race? Etapy startují povětšinou z bivaku, což je všeobecně vnímáno jako velmi pozitivní. Do etapy startují jako první vždy motocykly, obvykle v 7.45.

Tatra Tomáše Tomečka. foto: tomastomecek.cz

My vstáváme před sedmou a startujeme povětšinou krátce po deváté, přičemž máme o hodinu méně, než je čas v Praze. V bivaku je připravena snídaně. Snažíme se být opatrní s pitím, protože zastavit během rychlostní zkoušky znamená časovou ztrátu, takže žádné kafe.

Ladislav Lála, navigátor Tatry Tomáše Tomečka na Africa Eco Race 2015.

Před startem se ze sebe snažíme dostat všechnu vodu. Během etapy pije Tomáš minimálně, já skoro vůbec. Vím, že to není ideální a v Mauretánii už to tak nejspíš nepůjde.

Po dojezdu rychlostní zkoušky a zkontrolování auta vyrážíme do spojovací etapy, během které se vrhneme na balíčky s jídlem, poskytované organizátory.

Není to úplně nejzdravější strava, ale po stresu a energetickém výdeji během etapy přijdou nějaké kalorie vhod. Po dojezdu do bivaku dostaneme itinerář na příští den, který je třeba připravit a zanést do něj nejnovější změny.

Ladislav Lála

Autor jede na Africa Eco Race jako navigátor Tatry pilotované Tomášem Tomečkem. Po páté etapě závodu, který navazuje na tradici africké Rallye Dakar, jim patří mezi kamiony druhé místo.

Na každý den je předem naplánována údržba auta. Samozřejmě se opravuje to, co se toho dne rozbilo. V osm hodin začíná večeře, ale především briefing s vedením závodu. Spaní je individuální podle toho kolik je práce, ale zatím se nám daří ulehnout do stanu před půlnocí. V bivaku je však často živo až do rána - světla svítí, centrály běží...

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Účetní s možností home office

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Moravskoslezský kraj