Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora

Ekvádorský sprinter byl zastřelen. Umožnil nám snít, kondoluje ministerstvo

Álex Quiňónez foto: Profimedia.cz

V Ekvádoru byl zastřelen tamní nejúspěšnější sprinter historie Álex Quiňónez, jenž vybojoval bronzovou medaili na dvoustovce na mistrovství světa 2019 v Dauhá. O život přišel dvaatřicetiletý atlet v pátek v noci v přístavním městě Guayanquil. Podle policie na místě zemřel ještě jeden člověk.
  14:00

„Ztratili jsme skvělého sportovce, někoho, kdo nám umožnil snít, kdo nás posunul. Byl to nejlepší sprinter pocházející z naší země,“ uvedlo ekvádorské ministerstvo sportu na twitteru.

Quiňónez se na olympijských hrách v Londýně 2012 probojoval do finále a při triumfu hvězdného Jamajčana Usaina Bolta doběhl sedmý. Ekvádorský sprinter měl startovat i letos v Tokiu, ale předtím dostal roční zákaz startu za porušení antidopingových pravidel.

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...