Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

All Blacks získali útěchu v podobě bronzových medailí, Velšany rozdrtili 40:17

Ragbisté Nového Zélandu se radují ze zisku bronzu. foto: Reuters

Tokio - Bronzové medaile na mistrovství světa v ragby získali hráči Nového Zélandu. V utkání o třetí místo položili v Tokiu šest pětek a Wales porazili jednoznačně 40:17.
  11:50aktualizováno  12:39

Konec světa? Tentokrát ne. Nový Zéland bere vyřazení All Blacks sportovně

Turnaj vyvrcholí sobotním jokohamským finále mezi Anglií a Jihoafrickou republikou.

All Blacks v Japonsku toužili po třetím titulu za sebou, avšak semifinálová porážka s Anglií je poslala jen do souboje o bronz. Tomu však Novozélanďané proti oslabenému soupeři od začátku dominovali.

V 6. minutě je dostal do vedení Joe Moody, další kombinaci pak zakončil pětkou také Beauden Barrett a oba kopy proměnil Richie Mo’unga. Ten si tak spravil chuť po úvodním trestném kopu, z nějž poslal míč jen do tyče.

Velšané se z úvodní sprchy oklepali a dokázali snížit na 10:14, pak ale do jejich brankoviště dvakrát pronikl Ben Smith a po poločase nezastavil evropský tým ani Ryana Crottyho.

O poslední pětku se postaral kopáč Mo’unga, který tak vylepšil svou bilanci na 15 bodů.

Wales nedokázal navázat na jedinou medaili, kterou dosud na MS získal - bronz z premiérového šampionátu v roce 1987. Čtvrtí skončili Velšané i před osmi lety.