30. září 2012 12:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Američané mílovými kroky kráčí pro Ryder Cup

Woods and Stricker | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Woods and Stricker |

Američtí golfisté mají blízko k 26. vítězství v Ryder Cupu. Po druhém dnu vedou nad výběrem Evropy, který trofej obhajuje, výrazným rozdílem 10:6. Takový náskok neměli před závěrečným dnem soutěže přes 30 let.

Po pátku vedl tým USA 5:3, o další dva body soupeřům utekl v sobotu v úvodních foursomech, v nichž zvítězil 3:1. Jediný bod pro Evropu získali Justin Rose a Ian Poulter. Odpolední fourbally skončily nerozhodně 2:2.

Americký kapitán Davis Love III. do dopoledního programu nenasadil Tigera Woodse a nechal ho na lavičce, což se bývalé světové jedničce stalo v Ryder Cupu poprvé. Šanci vylepšit svou bídnou bilanci dostal Woods spolu se Stevem Strickerem ve fourballu, ale opět neuspěli. Při sedmém startu v Ryder Cupu tak půjde Woods do závěrečných singlů poprvé bez jediného bodu na kontě.

USA - Evropa 10:6

  • po druhém dnu Foursomes: Rose, Poulter (Evropa) - Watson, Simpson (USA) 1:0, Bradley, Mickelson (USA) - Westwood, Donald (Evropa) 7/6, Dufner, Z. Johnson (USA) - Colsaerts, García (Evropa) 2/1, Furyk, Snedeker (USA) - McIlroy, McDowell (Evropa) 1:0.
  • Fourballs: D. Johnson, Kuchar (USA) - Colsaerts, Lawrie (Evropa) 1:0, Watson, Simpson (USA) - Rose, F. Molinari (Evropa) 5/4, García, Donald (Evropa) - Woods, Stricker (USA) 1:0, McIlroy, Poulter (Evropa) - Dufner, Johnson (USA) 1:0.

V neděli bude hrát proti Italovi Francesku Molinarimu, kterého předloni v britském Newportu porazil. Tehdy to americkému výběru nebylo nic platné, Evropě nakonec podlehl 13,5:14,5.

"Obě odpoledne jsem hrál dobře a nezískal ani bod. To je pak těžké," posteskl si Woods, jenž v Ryder Cupu nikdy neexceloval tak jako na turnajích, ale letos se mimořádně trápí. Radost má alespoň z úspěchu týmu.

"Vést o čtyři body je prima. Máme dobrou šanci vyhrát," prohlásil Woods, jenž si vychutnal radost z triumfu v týmové soutěži jen v roce 1999.

Smazat v Ryder Cupu čtyřbodové manko po dvou dnech se povedlo pouze jednou. V roce 1999 to dokázali američtí hráči v Brookline a současný evropský kapitán José María Olazábal si jejich skvělý obrat dobře pamatuje, neboť byl členem týmu, který slibně rozehranou soutěž nakonec prohrál.

I proto nic nevzdává. "Věřím, že se to otočí. Proč by se to zítra nemohlo stát?" uvedl. Doufá, že Evropanům pomůže i skvělá forma Poultera, jenž má zatím stoprocentní bilanci.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK EXTRUZE PLASTŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč