Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Američané se po 60 letech chystají na Kubu

Sport

  14:43
HAVANA - Fotbalisty USA čeká v sobotu kvalifikační zápas na mistrovství světa proti Kubě. Po více než 60 letech se tak objeví jejich tým v Havaně, která je kvůli politickému režimu na ostrově americkým občanům zapovězena.

Američané na Kubě. foto: ČTK


Kapitán amerického výběru Carlos Bocanegra však neočekává, že by měla být při zápase cítit nějaká nepřátelská atmosféra. "Nevím, co od toho mám očekávat. Všichni přijedeme s čistou myslí a zajímá nás pouze vítězství. Když jsme hráli ve Venezuele, prezidenti spolu také zrovna nevycházeli a nám se dostalo skvělého přijetí," nemá obavy Bocanegra.


Kubánský brankář Guadalupe Quintero se domnívá, že politický tlak může utkání přidat zvláštní náboj. "Existuje tu rivalita kvůli politickým
problémům. Jako Kubánci chceme minimálně uhájit čest na domácím hřišti. Vítězství by bylo velmi, velmi důležité pro náš lid," dodal. Američané jedou k utkání jako velcí favorité. Kubánci se poprvé a naposledy představili na MS před 70 lety, od té doby je fotbal na "Ostrově svobody" ve stínu boxu a baseballu. V dosud posledním vzájemném duelu na Kubě vyhráli v roce 1947 domácí 5:2.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...