19. prosince 2014 13:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vstřícné gesto. Boxer věnoval trenýrky za milion zmasakrované škole v Pákistánu

Trenýrky za milion. Amir Khan je věnoval škole v Pákistánu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenýrky za milion. Amir Khan je věnoval škole v Pákistánu. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Britský boxer Amir Khan se rozhodl věnovat své unikátní trenýrky za 30.000 liber (milion korun), v nichž minulou sobotu obhájil titul šampiona organizace WBC ve welterové váze, škole v pákistánském Pešávaru. V ní v úterý při útoku Talibanu přišlo o život 148 lidí, z toho 132 dětí.

Khan si nechal na souboj s Američanem Devonem Alexanderem v Las Vegas ušít speciální trenýrky z bílé kůže s pásem ze čtyřiadvacetikarátového zlata. Po tragické události v Pákistánu, odkud pochází jeho rodina, se rozhodl drahou součást výstroje věnovat na rekonstrukci a zabezpečení školy v Pešávaru.

Pákistánské děti se modlí za oběti masakru.
Chlapec u dějiště masakru - budovy školy v pákistánském Péšávaru.
Pákistánští vojáci na místě útoku.
„Terorismus nemá žádnou náboženskou víru“. Pákistánští studenti se modlí za...

„Bylo to velmi smutné vidět, jak byly zabity nevinné děti. Nedokážu si představit, čímž procházejí jejich rodiče,“ řekl BBC osmadvacetiletý Khan, jenž se letos v květnu stal otcem dcery.

„My v Anglii máme štěstí. Je tu bezpečno a vím, že když pošlu malou do školy, bude v pořádku. V Pákistánu to tak ale nejde. Nevědí, jestli se jim děti vrátí zpátky domů,“ uvedl rodák z Boltonu.

Lidovky.cz, ČTK