28. července 2014 16:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Už nehraju! Rakouský tenista zbaběle vzdal závěr zápasu

Rakouský tenista Andreas Haider-Maurer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rakouský tenista Andreas Haider-Maurer. | foto: zimbio.com

PRAHA Bojuj až do konce! vtlouká se do hlav všech sportovců již od útlého dětství. Rakouský tenista Andreas Haider-Maurer se ovšem na challengeru v Poznani základního motta ani zdaleka nedržel. Ve čtvrtfinále polského turnaje zcela vypustil poslední gem zápasu proti Adamu Pavláskovi a od Čecha schytal v rozhodující sadě „kanára“.

Mohl alespoň částečně odvrátit ostudu, místo toho zápas zbaběle vzdal. Haider-Mauer, v současnosti hráč z druhé stovky žebříčku ATP, nechal českému soupeři poslední gem duelu zadarmo.

Za nepříznivého stavu 0:5 ve třetí sadě podával proti Pavláskovi na udržení se v zápase, na kurtu mu však chyběla jakákoliv snaha. Rakušan soupeřovy údery ingoroval, vždy jen sklopil zrak a líně dokráčel zpět na základní čáru. Na závěr navíc úmyslně zahrál dvě dvojchyby...

Sedmadvacetiletý tenista přitom v utkání vyhrál první set 6:3, ve druhém padl 5:7 a při rozhodujícím jak kdyby na dvorci ani nebyl. A to vstupoval do celého turnaje jako obhájce loňského prvenství.

lsoLukáš Šonský