Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Horor v bazénu. Akvabela po vystoupení zkolabovala, ze dna ji tahala trenérka

Na pomoc jí ihned přispěchala její trenérka Andrea Fuentesová, která ji z vody vytáhla. (22. června 2022) foto: Profimedia.cz

Děsivá scéna se odehrála v rámci mistrovství světa v plaveckých sportech v Budapešti. Americká reprezentantka Anita Alvarezová totiž po dokončení svého vystoupení zkolabovala, potopila se a ze dna bazénu ji zachránila až její trenérka spolu s dalším člověkem.
  11:31

Podle zpráv z týmu USA je pětadvacetiletá dvojnásobná účastnice olympijských her v pořádku.

Alvarezová ztratila vědomí bezprostředně po předvedení svého finálového volného programu. „Bylo to velké zděšení. Skočila jsem tam, protože plavčíci nic nedělali,“ cituje web CBS trenérku Andreu Fuentesovou.

Alvarezová okamžitě dostala nezbytnou lékařskou pomoc. „Viděla jsem, že nedýchá, ale teď už se jí daří dobře,“ dodává web, který citaci přeložil ze španělského serveru Marca. Lékaři podle ní zkontrolovali všechny vitální funkce.

Podle ní se na Alvarezové podepsal stres ze soutěže. Trenérka dodala, že plavkyně teď bude odpočívat, aby pak po konzultaci s lékařem mohla případně naskočit do pátečního týmového klání. Zároveň se podrobí testům, které by mohly zjistit přesnou příčinu jejího kolapsu.

CBS dodává, že Alvarezová už měla podobný problém na loňské olympijské kvalifikaci v Barceloně. Její matka poté tyto stavy připustila, dodala však, že nikdy nezkolabovala během vystoupení.

Volný program v Budapešti při absenci ruských favoritek, jež nesmějí na MS startovat kvůli válce na Ukrajině, vyhrála stejně jako technické sólo Japonka Jukiko Inuiová. Alvarezová byla sedmá. Česká reprezentantka Karolína Klusková obsadila v pondělí 18. místo a do finálové dvanáctky nepostoupila.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat