Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Anonym zachránil olympijského vítěze. Po zkoumání fotek mu napsal, že má rakovinu

Sport

  7:45
MELBOURNE/PRAHA - Nikdy mu nebude dostatečně vděčný. Olympijský vítěz z Ria na trati 400 metrů volný způsob Mack Horton si nechal vyříznout mateřské znamínko, protože ho anonym pomocí mailu podle porovnání fotografií upozornil, aby si nechal znaménko vyšetřit, protože může mít rakovinu kůže. A nemýlil se.

Mack Horton ještě s podezřelým mateřským znaménkem na hrudi. foto: Reuters

Případ australského plavce opět ukázal, že mít hodně fanoušků se někdy opravdu vyplatí. Jeden z nich totiž tak dlouho pozoroval Hortonovy fotografie, až si všiml, že se mu mateřské znaménko nepřirozeně zvětšuje.

Proto napsal Australanovi anonymní mail, v němž ho upozornil, že se postupem času tvar jeho melanomu podezřele změnil. A vzkázal mu, že by měl jít se znaménkem co nejdříve k lékaři.

Horton ho poslechl a na svém Instagramu mu nyní zpětně poděkoval. „Dobrý nápad. Velmi dobrý,“ popsal fotografii, na níž mu lékaři znaménko vyřízli.

Méně štěstí už měla například hvězda tamní fotbalové ligy AFL Jarryd Roughead, jemuž byla po odstranění nebezpečného melanomu na rtech navíc také diagnostikována rakovina plic.

Právě v Austrálii je jeden z nejvyšších výskytů rakoviny kůže na světě. Přibližně 66 procent lidí se přitom dozví diagnózu až ve svých 70 letech.

Shout out to the person that emailed the swim team doctor and told me to get my mole checked out. Good call. Very good call. 

Fotka zveřejněná uživatelem uoʇɹoɥ ʞɔɐɯ (@mackhorton),

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!