Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Aplikace se zasekla a Kreuziger ztratil tři minuty. I přesto Kolem Švýcarska předjel hvězdy

Sport

  10:54
Praha - Bojoval, rval se, prudce oddechoval. Jeho tělo smáčel pot a on ze sebe v posledních kilometrech třetí etapy závodu Kolem Švýcarska ždímal zbytky sil, které v sobě ještě měl. Cílem na vrcholu Nufenen Passu, nejvýše položeném průsmyku ve Švýcarsku, však Roman Kreuziger projel na…

ilustrační snímek: Roman Kreuziger si vyzkoušel i virtuální závod foto: MAFRA

... 36. místě. Zradila jej totiž technika.

Ne, nepíchl galusku a nemusel měnit kolo. Nepraskl mu ani řetěz. To aplikace Rouvy, přes kterou se virtuální závod jede, se na začátku etapy zasekla a český cyklista tak vyrazil přibližně s tříminutovou ztrátou.

„To vám nepřidá, když od začátku zaostáváte o tři minuty a celý balík vám ujede,“ komentoval to trenér Aleš Kroužecký, který Kreuzigera během etapy povzbuzoval.

A byla to opravdu velmi zvláštní podívaná. Na 33kilometrové trati vedlo prvních 20 kilometrů víceméně po rovině, než přišel Nufenen Pass. Více než 10kilometrové stoupání, při němž cyklisté vyšplhali o více než kilometr vzhůru.

Od začátku etapy se v čele držel francouzský šampion v časovce Pierre Latour, jenže jen do chvíle, než jej virtuální jury diskvalifikovala kvůli technickým nesrovnalostem – jeho síla byla očima aplikace nadlidská.

Po něm první místo převzal Nicolas Roche a odolal všem náporům Michala Kwiatkowského, Ilnura Zakarina i dalších hvězd.

Cyklista Roman Kreuziger si oblíbené trasy pouští aspoň na tabletu
Cyklista Roman Kreuziger si oblíbené trasy pouští aspoň na tabletu

Kreuziger se naopak kvůli počátečním trablům musel prodírat z 53. místa vzhůru. S každým kilometrem polykal další a další soupeře. Jednou to byl Dan Martin, pak Tobias Ludvigsson a těsně před cílem dokonce i šampion Vuelty Primož Roglič se skvělým vrchařem Adamem Yatesem.

„Před startem jsem byl normálně nervózní. Měl jsem na telefonu sportovního ředitele i druhého trenéra, kteří mi radili. I přes ty problémy to byla skvělá zkušenost,“ líčil český cyklista.

  V cíli na prvního Roche ani na 36. Kreuzigera nečekali nadšení fanoušci ani nikdo z týmu. Natož pak hostesky, které by vítěze provedly zákulisím až k pódiu.

Kreuziger etapu absolvoval v radotínském bike centru, daleko od pobíhajících příznivců. Nemusel řešit pozici v pelotonu, nepral se s větrem, deštěm ani sněhem. Jen kdyby ho ta technika nezradila.

„Pokud se doladí menší chyby, do budoucna to asi zůstane součástí profipelotonu. Je dobré si na to zvyknout,“ řekl.

Vyzkoušely jsme mořský kolagen: Dokáže collalloc to, co slibuje?
Vyzkoušely jsme mořský kolagen: Dokáže collalloc to, co slibuje?

Mořský kolagen se stal jedním z nejzajímavějších trendů dnešní doby. Kolagenové produkty slibují posílení pleti, kvalitní vlasy, pevnější nehty a...