Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Aplikace se zasekla a Kreuziger ztratil tři minuty. I přesto Kolem Švýcarska předjel hvězdy

ilustrační snímek: Roman Kreuziger si vyzkoušel i virtuální závod | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek: Roman Kreuziger si vyzkoušel i virtuální závod | foto: MAFRA

Praha Bojoval, rval se, prudce oddechoval. Jeho tělo smáčel pot a on ze sebe v posledních kilometrech třetí etapy závodu Kolem Švýcarska ždímal zbytky sil, které v sobě ještě měl. Cílem na vrcholu Nufenen Passu, nejvýše položeném průsmyku ve Švýcarsku, však Roman Kreuziger projel na…

... 36. místě. Zradila jej totiž technika.

Ne, nepíchl galusku a nemusel měnit kolo. Nepraskl mu ani řetěz. To aplikace Rouvy, přes kterou se virtuální závod jede, se na začátku etapy zasekla a český cyklista tak vyrazil přibližně s tříminutovou ztrátou.

„To vám nepřidá, když od začátku zaostáváte o tři minuty a celý balík vám ujede,“ komentoval to trenér Aleš Kroužecký, který Kreuzigera během etapy povzbuzoval.

A byla to opravdu velmi zvláštní podívaná. Na 33kilometrové trati vedlo prvních 20 kilometrů víceméně po rovině, než přišel Nufenen Pass. Více než 10kilometrové stoupání, při němž cyklisté vyšplhali o více než kilometr vzhůru.

Od začátku etapy se v čele držel francouzský šampion v časovce Pierre Latour, jenže jen do chvíle, než jej virtuální jury diskvalifikovala kvůli technickým nesrovnalostem – jeho síla byla očima aplikace nadlidská.

Po něm první místo převzal Nicolas Roche a odolal všem náporům Michala Kwiatkowského, Ilnura Zakarina i dalších hvězd.

Cyklista Roman Kreuziger si oblíbené trasy pouští aspoň na tabletu
Cyklista Roman Kreuziger si oblíbené trasy pouští aspoň na tabletu

Kreuziger se naopak kvůli počátečním trablům musel prodírat z 53. místa vzhůru. S každým kilometrem polykal další a další soupeře. Jednou to byl Dan Martin, pak Tobias Ludvigsson a těsně před cílem dokonce i šampion Vuelty Primož Roglič se skvělým vrchařem Adamem Yatesem.

„Před startem jsem byl normálně nervózní. Měl jsem na telefonu sportovního ředitele i druhého trenéra, kteří mi radili. I přes ty problémy to byla skvělá zkušenost,“ líčil český cyklista.

  V cíli na prvního Roche ani na 36. Kreuzigera nečekali nadšení fanoušci ani nikdo z týmu. Natož pak hostesky, které by vítěze provedly zákulisím až k pódiu.

Kreuziger etapu absolvoval v radotínském bike centru, daleko od pobíhajících příznivců. Nemusel řešit pozici v pelotonu, nepral se s větrem, deštěm ani sněhem. Jen kdyby ho ta technika nezradila.

„Pokud se doladí menší chyby, do budoucna to asi zůstane součástí profipelotonu. Je dobré si na to zvyknout,“ řekl.

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...