Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Austrálie na lopatkách. Slovinci i Turci bez problému postupují

20:02aktualizováno  22:00
ISTANBUL - Slovinští basketbalisté deklasovali na mistrovství světa Austrálii 87:58 a mohou se těšit na čtvrtfinále, ve kterém se utkají s domácím Tureckem. To si rovněž bez problémů poradilo s Francií a zvítězilo 95:77.

MS v basketbale (Slovinsko - Austrálie) foto: Reuters

Nečekaně hladký průběh prvního dnešního duelu v Istanbulu předznamenal už úvod, ve kterém Australané čekali přes šest minut na první body a trefili se až v momentě, kdy prohrávali 0:12. Do zápasu se jim už vrátit nepodařilo.

Čtvrtý tým z posledního mistrovství Evropy Slovinsko vyhrál poločas 42:21 a náskok navýšil v jednu chvíli až na 35 bodů. Nejlepším střelcem byl s 19 body rozehrávač Jaka Lakovič.

Turečtí reprezentanti pak ve večerním utkání nedali šanci Francouzům, už v poločase vedli bezpečným patnáctibodovým rozdílem. Na hřišti kraloval Hedo Turkoglu, domácí hvězda přispěla k výhře 20 body.

V sobotu si čtvrtfinálovou účast zajistili obhájci titulu Španělé a vicemistři Evropy Srbové.

MS v basketbale

Osmifinále:
Slovinsko - Austrálie 87:58 (42:21),
Turecko - Francie 95:77 (43:28).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...