Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Baďurová si veze z MS stříbro

Sport

  15:33
ÓSAKA - Česko má na světovém atletickém šampionátu v japonské Ósace první medaili. Zasloužila se o ni Kateřina Baďurová. Tyčkařka překonala výkonem 475 centimetrů český rekord a získala stříbrnou medaili.

Kateřina Baďurová překonává laťku na MS v Ósace. foto: ČTK

Baďurová své dosavadní maximum vylepšila hned na první pokus o pět centimetrů. Další postupnou výšku 480 cm už nezdolala. Titul získala světová rekordmanka a největší favoritka soutěže Jelena Isinbajevová z Ruska, která si zajistila prvenství výkonem 480 cm a obhájila titul z Helsinek.

Baďurová letos překonala národní rekord už počtvrté. Poprvé se jí to povedlo v únoru, když v hale v pražské Stromovce skočila 465 cm a v čele historických domácích tabulek vystřídala Pavlu Hamáčkovou-Rybovou. Na Zlaté tretře v Ostravě přidala centimetr, před třemi týdny na mítinku ve Stockholmu se zlepšila na 470 centimetrů a v Ósace završila svou životní sezonu.

Radost měla i běžkyně Zuzana Hejnová. Ta vylepšila o plných 79 setin vlastní český rekord v běhu na 400 metrů překážek. V semifinále dosáhla času 55,04 sekundy, ale na šestém místě jí to na postup mezi osm nejlepších nestačilo.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!