Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Baďurová si zajistila start v Pekingu

Sport

  14:23
PLZEŇ - Tyčkařka Kateřina Baďurová si půl roku po operaci křížových vazů v koleni zajistila start na olympijských hrách v Pekingu. Po vydařených trénincích se rozhodla startovat na dnešním mítinku v Plzni, kde výkonem 435 cm splnila mírnější kritérium pro start na OH.

Kateřina to zvládla. foto: ČTK

S takzvaným B limitem sice může do Pekingu jen jeden atlet, ale protože je držitelka A limitu 445 cm Pavla Rybová těhotná, má vicemistryně světa jistotu startu na olympiádě.

Baďurová se přiznala, že byla nervózní jako nikdy v životě. "Až jsem byla překvapená, co to se mnou dneska dělalo," řekl v rozhovoru pro ČTK tyčkařka, která drží výkonem 475 centimetrů z loňského MS v Ósace český rekord. "Pocity to byly strašné," vyprávěla.

Rozhodla se až na poslední chvíli, závod měl být měřeným tréninkem. "Jenže hlásili, že má být hezky, ale foukal vítr, točil se, pršelo, byla zima, prostě všechno špatně," popisovala. "Nakonec ale musím být spokojená," řekla.

Skákala teprve potřetí od zranění a neměla prý vůbec jistotu. "Taky to podle toho vypadalo," usmívala se už spokojeně. Jen základ skočila napoprvé, další výšky 422 cm a 435 cm až napotřetí. "Chtěla jsem ještě zkusit 440, ale už to nešlo," komentovala tři proběhnuté pokusy.

Pětadvacetiletá atletka si v lednu přetrhla křížové vazy v koleni na soustředění ve Španělsku, ale její rekonvalescence probíhala zdárně. Operovaný kloub už ji neomezuje, bolest necítí. K absolutní ohebnosti jí chybí už jen malý kousek. "Jen musím dávat pozor, abych špatně nedopadla, není to ještě ani půl roku," věděla.

Baďurová se nyní může uklidnit, do olympiády ještě zbývá měsíc. Je málo pravděpodobné, že by některá z dalších českých tyčkařek skočila 436 cm a Baďurovou z nominace vystrčila. "Mám ještě měsíc, to stihnu udělat hodně práce, dopilovat techniku či naběhat rozběh," plánovala si.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat