Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bakalova stáj nepojede Kolem Kataru. Cyklisté chodí pozdě na vyhlášení vítězů

Sport

  21:30
DAUHÁ/PRAHA - I když cyklisté stáje Etixx-QuickStep vyhráli osm z posledních deseti ročníků závodu Kolem Kataru, letos od pořadatelů pozvánku nedostali. Podle šéfa katarské cyklistiky šajcha Chálida bin Alího Sáního to bylo z disciplinárních důvodů. Jezdci belgického týmu českého miliardáře Zdeňka Bakaly prý chodili pozdě na vyhlášení vítězů.

Hvězda Etixxu Tony Martin a jeho kolegové Kolem Kataru nepojedou foto: Reuters

Kanibal Merckx chce pro ‚hloupou‘ krajanku za motorek v kole doživotí

„QuickStep je významný tým, který nasbíral v závodu Kolem Kataru mnoho vítězství, ale v posledních letech jsme měli problémy s jeho nedisciplinovaností,“ řekl Sání na tiskové konferenci v Dauhá před dnešním startem závodu.

„Žádali jsme je, aby neposkytovali rozhovory hned po dojezdu, protože máme omezený čas na vyhlášení vítězů v přímém přenosu. Ale jim trvalo, než si přezuli boty,“ doplnil.

Ve startovní listině patnáctého ročníku tak chybí i vítěz z minulých dvou let Nizozemec Niki Terpstra.

Německý cyklista Tony Martin ze stáje Omega Pharma-QuickStep
Tony Martin z týmu Omega Pharma-Quick Step slaví vítězství v časovce na Tour de...

„Při ženském závodě Kolem Kataru se nikdo nepřezouvá, ale jezdci QuickStepu si chtěli sednout, přezout se, natáhnout se a pak jít na interview,“ uvedl předseda Katarské cyklistické federace.

„Několik let jsme jim říkali, aby to nedělali, ale pokračovali v tom. Loni jsme za nimi posílali zvlášť dámu, aby je popohnala, ale nemluvili s ní pěkně. To se nedělá,“ dodal.

Nebudeme se převlékat na kraji silnice

Manažer belgického týmu Patrick Lefevere však odmítl, že by se jeho jezdci chovali nějak nevhodně, a kritizoval Katar za špatnou organizaci.

„Přijde vám normální, aby se jezdci převlékali po závodě po straně silnice? Léta jsme je žádali o stan, abychom měli trochu soukromí, ale pokaždé to dopadlo tak, že se cyklisté museli odhalovat před diváky,“ uvedl Lefevere.

Podvádění v cyklistice má další úroveň. Používá se elektromagnetický motor

„Stejně tak mi nepřijde divné, pokud se chce jezdec osvěžit, než jde na stupně vítězů. A ano, loni jsme si tam udělali party, je to tak velký problém?“ řekl Lefevere listu Het Nieuwsblad.

Sportovní ředitel Etixx-QuickStep Wilfried Peeters v prosinci vysvětlil absenci v Kataru sportovními důvody.

Tým, do kterého patří i Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, se prý rozhodl omezit cestování. Následně však byl zařazen na startovní listinu závodu Kolem Ománu, který se jede od 16. února.

Autor:

Mohlo by vás zajímat