Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bakalova stáj nepojede Kolem Kataru. Cyklisté chodí pozdě na vyhlášení vítězů

Sport

  21:30
DAUHÁ/PRAHA - I když cyklisté stáje Etixx-QuickStep vyhráli osm z posledních deseti ročníků závodu Kolem Kataru, letos od pořadatelů pozvánku nedostali. Podle šéfa katarské cyklistiky šajcha Chálida bin Alího Sáního to bylo z disciplinárních důvodů. Jezdci belgického týmu českého miliardáře Zdeňka Bakaly prý chodili pozdě na vyhlášení vítězů.

Hvězda Etixxu Tony Martin a jeho kolegové Kolem Kataru nepojedou foto: Reuters

„QuickStep je významný tým, který nasbíral v závodu Kolem Kataru mnoho vítězství, ale v posledních letech jsme měli problémy s jeho nedisciplinovaností,“ řekl Sání na tiskové konferenci v Dauhá před dnešním startem závodu.

„Žádali jsme je, aby neposkytovali rozhovory hned po dojezdu, protože máme omezený čas na vyhlášení vítězů v přímém přenosu. Ale jim trvalo, než si přezuli boty,“ doplnil.

Ve startovní listině patnáctého ročníku tak chybí i vítěz z minulých dvou let Nizozemec Niki Terpstra.

Německý cyklista Tony Martin ze stáje Omega Pharma-QuickStep
Tony Martin z týmu Omega Pharma-Quick Step slaví vítězství v časovce na Tour de...

„Při ženském závodě Kolem Kataru se nikdo nepřezouvá, ale jezdci QuickStepu si chtěli sednout, přezout se, natáhnout se a pak jít na interview,“ uvedl předseda Katarské cyklistické federace.

„Několik let jsme jim říkali, aby to nedělali, ale pokračovali v tom. Loni jsme za nimi posílali zvlášť dámu, aby je popohnala, ale nemluvili s ní pěkně. To se nedělá,“ dodal.

Nebudeme se převlékat na kraji silnice

Manažer belgického týmu Patrick Lefevere však odmítl, že by se jeho jezdci chovali nějak nevhodně, a kritizoval Katar za špatnou organizaci.

„Přijde vám normální, aby se jezdci převlékali po závodě po straně silnice? Léta jsme je žádali o stan, abychom měli trochu soukromí, ale pokaždé to dopadlo tak, že se cyklisté museli odhalovat před diváky,“ uvedl Lefevere.

„Stejně tak mi nepřijde divné, pokud se chce jezdec osvěžit, než jde na stupně vítězů. A ano, loni jsme si tam udělali party, je to tak velký problém?“ řekl Lefevere listu Het Nieuwsblad.

Sportovní ředitel Etixx-QuickStep Wilfried Peeters v prosinci vysvětlil absenci v Kataru sportovními důvody.

Tým, do kterého patří i Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, se prý rozhodl omezit cestování. Následně však byl zařazen na startovní listinu závodu Kolem Ománu, který se jede od 16. února.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...

Mohlo by vás zajímat