19. listopadu 2007 13:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Baroš mluvil. A také slyšel velký aplaus

Milan Baroš v reprezentačním zápase proti Slovensku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Baroš v reprezentačním zápase proti Slovensku. | foto: AFP

PRAHA Čeští fanoušci mají Milana Baroše stále v oblibě. Když ho v 71. minutě střídal trenér Brückner za Marka Kuliče, děkovala reprezentačnímu útočníkovi celá Letná hlasitým potleskem.

Nikomu nevadilo, že o Barošovi přicházely z Francie v poslední době spíš negativní zprávy. Za snaživý výkon, kterému scházel snad jen vstřelený gól, se dočkal zasloužené odměny.

Kvůli nepříliš lichotivé publicitě se útočník Lyonu na začátku reprezentačního srazu zařekl, že přestane komunikovat s novináři. Po vítězství nad Slovenskem se však o své pocity s žurnalisty ochotně podělil.

„Důstojné rozloučení s kvalifikací před domácím publikem,“ ohodnotil nejdřív sobotní výsledek „federálního“ derby.

Zápas začal na tradičním místě. V útočné dvojici se postavil vedle Jana Kollera. Po pěti minutách se stáhnul blíž k záložní řadě. „Musím to respektovat, i když bych raději hrál vepředu. Před branku jsem se tentokrát dostával hlavně z krajů,“ komentoval Baroš takticky.

Nejblíž ke skórování měl po půlhodině, když využil svoji největší zbraň. Po přihrávce od Galáska nabral rychlost, prolétl až do pokutového území soupeře. Tam mu na poslední chvíli ukopl míč Štrba.

Před návratem do klubu si Baroš ještě může spravit náladu ve středečním utkání na Kypru.
Do Lyonu se mezitím donesla Barošova slova o tom, že pokud by se jeho situace nezlepšila, bude uvažovat o odchodu do jiného působiště.

„Čekáme, až se vrátí, aby nám toto vyjádření vysvětlil. Jenže my Baroše v žádném případě prodávat nechceme,“ citoval deník Sport prohlášení šéfa Lyonu Jeana Michela Aulase pro deník Le Progrés.
pta, Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz