Milan Baroš v dresu Aston Villy. | foto: ČTK/AP, ČTK

Barošova penalta rozhodla o výhře Aston Villy

•   16:16
LONDÝN - Trefa Milana Baroše rozhodla zápas mezi Aston Villou a West Bromwichem v anglické Premier League. Český útočník proměnil deset minut před koncem pokutový kop a zařídil vítězství Aston Villy 2:1.
Baroš potrestal ruku domácího obránce Watsona a tvrdou ranou po zemi dnes vstřelil svou pátou branku v sezoně Premier League.

Bývalý hráč Aston Villy Watson přitom jen několik minut před svým prohřeškem srovnal skóre. Úvodní gól zápasu vstřelil hlavou hostující Davis dvě minuty po přestávce.

Dokonce jen 24 sekund po příchodu z kabin potřeboval na překonání Petra Čecha v brance Chelsea Harewood, gól kapitána West Hamu z vyložené šance byl však jediným světlým momentem domácích United. Úřadující mistři vyhráli v londýnském derby 3:1 a připsali si již deváté vítězství za sebou.

Domácím chyběl kvůli svalovému zranění obránce Tomáš Řepka. Skóre otevřel v prvním poločase bývalý hráč West Hamu Lampard, jenž si 13. gólem v ročníku upevnil druhé místo v
tabulce střelců. Čtvrt hodiny po Harewoodově trefě zaznamenal vítěznou branku krátce po vystřídání Argentinec Crespo a skóre uzavřel tvrdou ranou z úhlu Drogba.

Navzdory vítězství měl trenér Chelsea José Mourinho starosti. Předčasně musel z trávníku lehce zraněný Crespo, vážněji však vypadala situace Ghaňana Essiena, jenž opustil hřiště již po 13 minutách zřejmě s poraněným kotníkem.

Chelsea vede ligu o 14 bodů před Manchesterem United, jenž se v úterý utká na Highbury s
Arsenalem. Dalších pět dnešních duelů nejvyšší anglické soutěže mělo výkop v 16:00, Blackburn hraje s Portsmouthem od 20:35.

West Bromwich - Aston Villa 1:2 (76. Watson - 47. Davis, 80. Baroš z pen.),
West Ham - Chelsea 1:3 (46. Harewood - 25. Lampard, 61. Crespo, 80. Drogba).
Autoři: Lidovky.cz, ČTK