22. listopadu 2011 10:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Baseballista Halman byl v Rotterdamu ubodán

Nizozemský baseballista Greg Halman byl v Rotterdamu ubodán | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nizozemský baseballista Greg Halman byl v Rotterdamu ubodán | foto: ČTK

ROTTERDAM V Rotterdamu byl ubodán nizozemský baseballista Greg Halman, jenž se před necelými dvěma týdny zúčastnil spolu s dalšími šesti hráči MLB tréninkového kempu pro děti v Praze. V souvislosti s úmrtím čtyřiadvacetiletého hráče Seattlu zatkla policie jeho o dva roky mladšího bratra Jasona.

Mluvčí rotterdamské policie uvedla, že krvácejícího Halmana našli přivolaní policisté v bytě v brzkých ranních hodinách. Jejich oživovací pokusy i přivolané ambulance už byly marné. Haarlemský rodák Halman působil v zámoří od roku 2004 a po letech strávených v nižších ligách se loni v dresu Mariners dočkal debutu v MLB.

Letos za Seattle odehrál 35 zápasů a zaznamenal dva homeruny. Halman byl také oporou nizozemské reprezentace, s níž se stal v roce 2007 mistrem Evropy. Kvůli tomu, že profesionálně působí v zámoří, se nemohl minulý měsíc zúčastnit mistrovství světa, které Nizozemci senzačně vyhráli.

Halman se mimo sezonu snažil o propagaci baseballu na starém kontinentu a v rámci projektu European Big League Tour navštívil 9. listopadu Prahu.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
FINANČNÍ CONTROLLER s AJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč