Veselý se vrátil do sestavy Wizards v NBA a přispěl k vítězství

10:34
NEW YORK - Český basketbalista Jan Veselý se po třech zápasech vrátil do sestavy Washingtonu a šesti body a pěti doskoky pomohl Wizards k vítězství 114:101 nad Minnesotou. Po čtvrté domácí výhře za sebou už není Washington nejhorším týmem NBA, těsně předstihl Charlotte.

Basketbalista Washingtonu Wizards John Wall foto: ČTK

Wizards se zvedli po návratu své hvězdy Johna Walla, jenž vynechal první část sezony kvůli zranění kolena. V osmi duelech s Wallem v sestavě vyhrál Washington pět zápasů, tedy stejně jako ve 33 duelech bez něj. "Ještě nejsem úplně ve formě, ale blížím se," uvedl Wall, jenž v pátek nastoupil poprvé v základní sestavě a zaznamenal 14 bodů. Basketbalisté Los Angeles Lakers porazili 102:84 Utah a ukončili sérii čtyř porážek.

Nejlepšími střelci vítězů byli se 17 body Dwight Howard a Metta World Peace, jenž trefil pět trojek. Kobemu Bryantovi těsně uniklo "triple double" - k 14 bodům a stejnému počtu asistencí přidal devět doskoků. Naopak pošesté za sebou prohrál jiný slavný celek Boston a prožívá nejhorší šňůru za šest let. Celtics v duelu proti Atlantě nestačilo ani vedení o 27 bodů v prvním poločase. Hawks zvítězili 123:111 v druhém prodloužení, Kyle Korver k tomu přispěl 27 body.

Velký náskok soupeře zlikvidoval v pátek také Cleveland, jenž prohrával ještě ve třetí čtvrtině s Millwaukee o 20 bodů. Cavaliers však poté předvedli velkolepý obrat a vyhráli 113:108. V klíčové třetí části se blýskl 16 body Kyrie Irving, jenž celkem nastřílel 35 bodů. Nejlepší tým NBA Oklahoma po pomalejším startu zdolal 105:95 Sacramento. Velkou zásluhu na tom měla "velká trojka" Kevin Durant (24 bodů), Kevin Martin (24) a Russell Westbrook (18).

Sacramento - Oklahoma City 95:105
Washington - Minnesota 114:101 (za domácí Veselý 6 bodů, 5 doskoků a 1 asistence)

4. Portland 42 21 21 50,0
5. Minnesota 40 17 23 42,5

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.