Basketbalisté Charlotte ukončili proti Chicagu sérii 18 porážek

11:18
NEW YORK - Basketbalisté Charlotte přerušili v NBA těsně před koncem roku osmnáctizápasovou sérii porážek. Bobcats se dočkali vítězství po více než měsíci v utkání proti Chicagu, které na Silvestra porazili 91:81. Hráči Charlotte udělali rozhodující krok k první výhře od 24. listopadu ve čtvrté čtvrtině, v níž od vyrovnaného stavu 65:65 předvedli sérii deseti bodů.

Basketbalista Charlotte Bobcats Hakim Warrick (vlevo) a Nate Robinson z Chicaga Bulls foto: ČTK

"Prostě jsme to chtěli vybojovat víc než cokoli jiného. Zoufale jsme po tom toužili," uvedl autor 16 bodů Gerald Henderson. Ještě o dva víc si připsal Kemba Walker. Bobcast tak neatakovali svůj klubový rekord 23 porážek za sebou z minulé sezony. Absolutním rekordmanem je Cleveland z ročníku 2010/11 s 26 prohrami. San Antonio vyhrálo 104:73 nad Brooklynem a uštědřilo mu první porážku pod dočasným koučem P.J. Carlesimem.

Spurs si vytvořili klubový rekord, když ve třetí čtvrtině povolili soupeři jen pět bodů. Oklahoma prodloužila šňůru domácích vítězství na 12 zápasů proti Phoenixu, který i díky 30 bodům Kevina Duranta porazila 114:96. LeBron James táhl mistrovské Miami k vítězství 112:110 nad Orlandem. Jeden z nejoceňovanějších sportovců uplynulého roku nastřílel celkem 36 bodů, z toho osm v prodloužení včetně dvou šestek 1,5 sekundy před koncem.

2. Denver 32 17 15 53,1
3. Minnesota 27 14 13 51,9