Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

NBA: Basketbalisté Chicaga podlehli Brooklynu, Satoranský dal pět bodů

Hráč týmu Chicago Bulls Tomáš Satoranský (vpravo). foto: AP Photo/Matt Marton

New York - Basketbalisté Chicaga ztratili další nadějně rozehraný zápas a prohráli podeváté v sezoně NBA. V sobotu Bulls doma v United Center nestačili na Brooklyn, kterému podlehli v koncovce 111:117. Český rozehrávač Tomáš Satoranský strávil na palubovce 28 a půl minuty, během nichž proměnil dvě střely z osmi a připsal si pět bodů, osm doskoků, dvě asistence a tři zisky.
  8:57

Brooklyn v Chicagu lépe začal a v první části měl až třináctibodové vedení, jenže ve druhé čtvrtině domácí sérií 23:5 vývoj otočili a pak sami vedli až do čtvrté dvanáctiminutovky. V té se skóre přelévalo ze strany stranu, vedení se měnilo hned pětkrát.

Nicméně už poněkolikáté v sezoně svěřenci kouče Jima Boylena závěr zápasu nezvládli a prohráli čtvrtou čtvrtinu 33:43. Nyní tak má Chicago zápasovou bilanci čtyř výher a devíti porážek. Nets zastavili sérii tří proher.

Bulls se nedařilo zejména na útočné polovině. Z pole hráči v červených dresech stříleli s úspěšností lehce přes 35 procent a zpoza čáry za tři body s úspěšností 23 procent. Navíc se dopustili 19 ztrát. Nejlepším střelcem byl Zach LaVine s 36 body. „Prostě chtěli vyhrát víc než my. Ve třetí a pak i čtvrté čtvrtině skončilo košem víc jejich akcí,“ uvedl.

VÝSLEDKY NBA

Chicago - Brooklyn 111:117 (za domácí Satoranský 5 bodů, 2 asistence, 8 doskoků), Dallas - Toronto 110:102, Indiana - Milwaukee 83:102, LA Clippers - Atlanta 150:101, Miami - New Orleans 109:94, Minnesota - Houston 105:125, New York - Charlotte 102:103, San Antonio - Portland 116:121.

Pivot Wendell Carter Jr. nasbíral 18 bodů a 14 doskoků. Double double zaznamenal také Fin Lauri Markkanen za 16 bodů a 10 doskoků. Poslední člen základní pětky Chicaga Chandler Hutchison se postaral o 11 bodů. Nikdo další už se do dvouciferných čísel nedostal.

Spencer Dinwiddie nahradil v základní sestavě Brooklynu s ramenem zraněného Kyrieho Irvinga a zaznamenal 24 bodů, z toho 20 až v poslední části. „Nejsem Kyrie, víte, jak to myslím. Jen jsem se snažil hrát tak, abychom zvítězili,“ řekl Dinwiddie, kterému sekundoval americký reprezentant z mistrovství světa v Číně Joe Harris, autor 22 bodů a osmi asistencí.

Nejlepší střelec soutěže James Harden tentokrát přispěl 49 body k vítězství Houstonu v hale Minnesoty 125:105. Na druhé straně měl Karl-Anthony Towns na kontě 27 bodů a 15 doskoků.

Luka Dončič dovedl 26 body, 15 doskoky a sedmi asistencemi Dallas k výhře nad obhájci titulu z Toronta 110:102. Takřka polovinu bodů Raptors dali Norman Powell (26 bodů) a Fred VanVleet (24 bodů, sedm asistencí).

Paul George dotáhl 37 body Los Angeles Clippers k domácímu vítězství 150:101 nad Atlantou, a to odehrál ve druhém utkání po zranění jen 20 minut.

Portland si odvezl triumf z haly San Antonia 121:116. CJ McCollum se o to zasloužil 32 body. Spurs nebylo nic platných 30 bodů a 13 doskoků LaMarcuse Aldridge.