Basketbalisté Chicaga v NBA prohráli v Bostonu. Satoranský dal 12 bodů a sedm asistencí

Rozehrávač Bulls Tomáš Satoranský zaznamenal za 26 minut 12 bodů a sedm asistencí, přičemž trefil tři z osmi střel z pole a šest z osmi trestných hodů. foto: ČTK

New York - Basketbalisté Chicaga nenavázali v NBA na sobotní výhru nad Detroitem a v pondělí na hřišti Bostonu podlehli 101:113. Připsali si tak sedmou porážku z osmi zápasů. Rozehrávač Bulls Tomáš Satoranský zaznamenal za 26 minut 12 bodů a sedm asistencí, přičemž trefil tři z osmi střel z pole a šest z osmi trestných hodů. Nejlepším střelcem hostů byl s 30 body Zach LaVine, vítěze táhl s 21 body a šesti doskoky Jayson Tatum.
  8:24

Hosté prohrávali po první čtvrtině o čtrnáct a v poločase už o 18 bodů, na začátku třetí části se jim však skóre podařilo šňůrou 17:5 zkorigovat. Na dostřel šesti bodů se pak dostali ještě jednou, to však bylo z jejich strany vše. Hráče Chicaga zradila především střelba trojek, trefili pouze šest z 25 pokusů.

„Bohužel, soupeř na nás vletěl hned od začátku,“ uvedl LaVine. „Sice jsme nevyhráli zápas, ale ovládli jsme alespoň třetí čtvrtinu i celý druhý poločas. Na tom se dá stavět,“ dodal trenér Bulls Jim Boylen. Jeho svěřenci se nemohli spolehnout na Wendella Cartera Jr., jehož trápí vyvrtnutý kotník.

Basketbalisté Chicaga nenavázali v NBA na sobotní výhru nad Detroitem a v...

Satoranský si připsal také jeden ofenzivní doskok, jeden zisk, dva fauly a dvě ztráty. Kromě něj a LaVinea se výrazněji prosadil zkušený Thaddeus Young se 17 body, do dvouciferných čísel se pak dostal ještě desetibodový pivot Daniel Gafford.

Bulls se v polovině základní části nacházejí s bilancí 14 výher 27 proher na desáté příčce Východní konference. Jde o třetí nejhorší výsledek klubu za posledních pět let a stejný jako v ročníku 2017/18, kdy se v Chicagu nakonec play off nehrálo. Boston je na Východě druhý.

Chicago prohrálo v NBA pošesté za sebou, Satoranský dal 13 bodů

Velký večer prožil rozehrávač Oklahoma City Shai Gilgeous-Alexander. Nejen že Thunder pomohl k vítězství 117:104 na hřušti Minnesoty, navíc předvedl unikátní triple double za 20 bodů, 20 doskoků a 10 asistencí. S 20 doskoky v ceněné statistice je nejmladším hráčem, jemuž se něco takového povedlo.

„Trenér mi před zápasem řekl, abych byl výraznější. Oba jsme totiž názoru, že je ve mně mnohem víc,“ uvedl střelec. O rekord ligy se postaral ve 21 letech a 185 dnech, přičemž jeho dosavadním držitelem byl legendární Shaquille O’Neal, jenž ho kdysi dosáhl, když byl o 74 dní starší.

Sacramento - Orlando 112:114.

Podeváté za sebou uspěl vedoucí celek Západní konference Los Angeles Lakers, který porazil Cleveland 128:99. LeBron James se proti svému bývalému zaměstnavateli blýskl 31 body a osmi asistencemi a v historické tabulce nahrávačů poskočil s 9067 finálními přihrávkami na osmou příčku před Isiaha Thomase.

Dwight Howard přidal 21 bodů a 15 doskoků. Domácí zvítězili, přestože postrádali zraněné Anthonyho Davise a Rajona Ronda. Cavaliers nestačilo 21 bodů a 11 doskoků Kevina Lovea, u něhož se v poslední době spekuluje o výměně, ani 17 bodů a 10 doskoků Tristana Thompsona.

Orlando zdolalo Sacramento 114:112, ačkoli v posledních dvou minutách promarnilo sedmibodové vedení. O vítězný koš s faulem se postaral 1,1 sekundy před sirénou Aaron Gordon. Zvítězil také Portland, který k výhře 115:112 nad Charlotte dotáhl 30 body a devíti asistencemi Damian Lillard.