Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Basketbalisté Washingtonu prohráli v prodloužení. Veselý seděl

8:58
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA s Atlantou 95:100 po prodloužení. Jediný český zástupce v soutěži Jan Veselý utkání proseděl na lavičce. Washingtonu nestačil triple-double Jordana Crawforda, který se proti svému bývalému celku blýskl 27 body, 11 doskoky a 11 asistencemi.

Devin Harris za Atlanta Hawks s Shaun Livingston za Washington Wizards foto: ČTK

Crawford mohl rozhodnout utkání v normální hrací době, ale jeho střela současně s klaksonem do koše nezamířila. V prodloužení o výhře Hawks rozhodl klíčovou trojkou na 93:96 dvě minuty před koncem DeShaun Stevenson, který pět let oblékal dres Wizards. "Každé ráno se podívám nahoru, abych se ujistil, že je tam nebe. Jestli na mě náhodou nespadne," řekl trenér Wizards Randy Wittman ke smůle jeho týmu.

Washington totiž prohrál už čtvrté prodloužení v sezoně, z toho podruhé s Atlantou. Los Angeles Lakers udolali Charlotte 101:100 a poprvé v sezoně vyhráli tři zápasy v řadě. Ve třetí části přitom prohrávali o 18 bodů, ale nakonec se jim povedlo utkání otočit.  Velkou zásluhu na obratu měl autor 30 bodů Kobe Bryant. Po zranění se do sestavy Lakers vrátil Pau Gasol 10 body a devíti doskoky. Charlotte tak čeká na výhru už dvanáct zápasů.

Utah vybojoval vítězství 92:90 na půdě Brooklynu

Utah vybojoval vítězství 92:90 na půdě Brooklynu. Domácí promarnili dvě dobré šance v závěru. Nejdříve minul trojku volný Gerald Wallace, jehož pokus doskočil Reggie Evans, který však v poslední sekundě vyrovnat nedokázal. Denver Nuggets porazili San Antonio 112:106. Vítěze vedl Danilo Gallinari s 28 body, Kenneth Faried přidal 19 bodů. V dresu Spurs zazářil veterán Tim Duncan 31 body a 18 doskoky.

Spurs v poslední části dokázali stáhnout patnáctibodové manko na tříbodový rozdíl, ale víc se jim nepovedlo. Potřetí v řadě prohrál Boston, který nestačil na Chicago 89:100. V dresu vítězů zářili Luol Deng s Carlosem Boozerem, kteří měli shodně 21 bodů. Joakim Noah zaznamenal druhý triple-double ve své kariéře za 11 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. Bostonu nestačilo 26 bodů Rajona Ronda.

Utah 26 14 12 53,8
4. Minnesota 23 12 11 52,2