Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Horáková se po dvou letech v cizině vrací do Brna

Sport

  14:11
BRNO - Nejlepší basketbalistka Evropy z roku 2010 Hana Horáková se po dvou letech v zahraničí vrací do IMOSu Brno, kde uzavřela roční smlouvu. V brněnském klubu strávila celkem jedenáct sezon a před šesti lety mu pomohla vybojovat prvenství v Evropské lize.

Česká basketbalistka Hana Horáková foto: ČTK

Horáková, která za týden oslaví 33. narozeniny, zamířila před dvěma lety z Brna do Fenerbahce Istanbul. Loni působila v ruském Jekatěrinburgu a krátce hostovala v Košicích. "Chtěla jsem být po dvou letech v cizině konečně opět doma," řekla dlouholetá reprezentační opora, která startovala na třech olympijských hrách a před dvěma lety byla klíčovou postavou stříbrného týmu na mistrovství světa.

Horáková se s Brnem v Evropské lize také dvakrát probojovala do finále. Loňská sezona jí ale nevyšla, neboť si začátkem listopadu na tréninku v Jekatěrinburgu zlomila ruku. V ruském klubu nebyla příliš spokojena, v závěru základní části soutěže hostovala v Košicích. Play off odehrála opět v Jekatěrinburgu, který skončil v Evropské lize třetí.

Brněnský kádr se v průběhu posledních tří sezon výrazně obměnil. Zkušené hráčky, které se podílely v minulém desetiletí na ojedinělém postavení klubu v EL, postupně odešly. "V současném kádru jsou taky šikovné hráčky," poznamenala Horáková. Odpovědi, kam by se mohl dostat brněnský basketbal v příští sezoně, se diplomaticky vyhnula. "Všichni jsme realisté. Budeme spoléhat na bojovný basketbal," řekla.

Má pomáhat mladým hráčkám

Trenér Jan Bobrovský pozorně sledoval výkony Horákové na nedávné olympiádě v Londýně a její příchod si pochvaluje. "V závěru turnaje se dostala do své formy, byla oporou týmu. Věřím, že si stejně povede i v nadcházející sezoně," poznamenal zkušený kouč.

Brno posílí také americká pivotka Nicole Ohldeová, která před třemi lety vyhrála zámořskou ligu WNBA s Phoenixem Mercury. Klub čtrnáctinásobných mistryň republiky získal i Slovenku Annu Jurčenkovou, Veroniku Vlkovou a Editu Šujanovou. V únoru po skončení mateřských povinností se do kádru zapojí i bývalá reprezentantka Miloslava Šibalová-Svobodová.

"Od Horákové si slibujeme pokračování stabilizace klubu," řekl klubový prezident Michal Chládek. "Hanku Horákovou považuji za fenomenální českou basketbalistku a nesmírně inteligentní osobnost. Očekáváme, že pomůže mladým hráčkám a posune nás výkonnostně jinam, než jsme byli v loňském roce," dodal Chládek.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat