Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Horáková se po dvou letech v cizině vrací do Brna

Sport

  14:11
BRNO - Nejlepší basketbalistka Evropy z roku 2010 Hana Horáková se po dvou letech v zahraničí vrací do IMOSu Brno, kde uzavřela roční smlouvu. V brněnském klubu strávila celkem jedenáct sezon a před šesti lety mu pomohla vybojovat prvenství v Evropské lize.

Česká basketbalistka Hana Horáková foto: ČTK

Horáková, která za týden oslaví 33. narozeniny, zamířila před dvěma lety z Brna do Fenerbahce Istanbul. Loni působila v ruském Jekatěrinburgu a krátce hostovala v Košicích. "Chtěla jsem být po dvou letech v cizině konečně opět doma," řekla dlouholetá reprezentační opora, která startovala na třech olympijských hrách a před dvěma lety byla klíčovou postavou stříbrného týmu na mistrovství světa.

Horáková se s Brnem v Evropské lize také dvakrát probojovala do finále. Loňská sezona jí ale nevyšla, neboť si začátkem listopadu na tréninku v Jekatěrinburgu zlomila ruku. V ruském klubu nebyla příliš spokojena, v závěru základní části soutěže hostovala v Košicích. Play off odehrála opět v Jekatěrinburgu, který skončil v Evropské lize třetí.

Brněnský kádr se v průběhu posledních tří sezon výrazně obměnil. Zkušené hráčky, které se podílely v minulém desetiletí na ojedinělém postavení klubu v EL, postupně odešly. "V současném kádru jsou taky šikovné hráčky," poznamenala Horáková. Odpovědi, kam by se mohl dostat brněnský basketbal v příští sezoně, se diplomaticky vyhnula. "Všichni jsme realisté. Budeme spoléhat na bojovný basketbal," řekla.

Má pomáhat mladým hráčkám

Trenér Jan Bobrovský pozorně sledoval výkony Horákové na nedávné olympiádě v Londýně a její příchod si pochvaluje. "V závěru turnaje se dostala do své formy, byla oporou týmu. Věřím, že si stejně povede i v nadcházející sezoně," poznamenal zkušený kouč.

Brno posílí také americká pivotka Nicole Ohldeová, která před třemi lety vyhrála zámořskou ligu WNBA s Phoenixem Mercury. Klub čtrnáctinásobných mistryň republiky získal i Slovenku Annu Jurčenkovou, Veroniku Vlkovou a Editu Šujanovou. V únoru po skončení mateřských povinností se do kádru zapojí i bývalá reprezentantka Miloslava Šibalová-Svobodová.

"Od Horákové si slibujeme pokračování stabilizace klubu," řekl klubový prezident Michal Chládek. "Hanku Horákovou považuji za fenomenální českou basketbalistku a nesmírně inteligentní osobnost. Očekáváme, že pomůže mladým hráčkám a posune nás výkonnostně jinam, než jsme byli v loňském roce," dodal Chládek.

Autor:

Mohlo by vás zajímat