Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav -4 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Basketbalistu Embiida kousnul lev, obešlo se to bez zranění

Basketbalista Philadelphie 76ers Joel Embiid se potkal se lvem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Basketbalista Philadelphie 76ers Joel Embiid se potkal se lvem. | foto: Reprofoto

PRETORIA/PRAHA Basketbalista Philadelphie 76ers Joel Embiid se vypravil s dalšími basketbalisty NBA do Jihoafrické republiky, kde si v sobotu zahráli v charitativním utkání. Při té příležitosti procestoval kus země a podíval se i na safari. Tam se ovšem potkal se lvem.

Tedy se lvem. Vlastně šlo o mládě lva, které měl kamerunský rodák na klíně. Neškodné kočkování skončilo stiskem čelistí na basketbalistově ruce.

Embiid byl více překvapen silou malého lva, než že by utrpěl závažnou újmu. I přesto si ale trošku zakřičel. Naštěstí pro něj (a všechny fandy Philadelphie) incident bolel jen trochu, a Embiid se tak obešel bez nějakého zranění.

Možná by se malým lvem mohli inspirovat i obránci konkurenčních týmů NBA, kteří se tahouna Philadelphie snaží neúspěšně bránit.

Trojka draftu NBA v roce 2014 se při charitativním utkání oblékla do dresu týmu Afriky proti týmu Světa, a byla ústřední postavou svého týmu, kdy pro svůj tým získala celkem 23 bodů. Ale ani to nestačilo týmu Afriky k vítězství, protože nakonec podlehla 92:96.

,

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Pro klasické MotoGP bude MotoE konkurencí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Pro klasické MotoGP bude MotoE konkurencí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Pro klasické MotoGP bude MotoE konkurencí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price
Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price

Ve spolupráci se světoznámým výrobcem hraček Fisher-Price hledáme testerky s malými dětmi, které chtějí vyzkoušet nové mluvicí hračky Linkimals.