15. srpna 2015 12:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Z Tour odstoupil, protože mu zjistili rakovinu. Měsíc po operaci se Basso vrací

Italský cyklista Ivan Basso. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italský cyklista Ivan Basso. | foto: cyclingnews.com

MILÁN Měsíc po operaci rakovinového nádoru se dvojnásobný vítěz Gira d’Italia Ivan Basso může vrátit k cyklistice. Zda se jí bude věnovat nadále profesionálně, nebo už jen rekreačně, je podle něj předčasné rozhodnout. Sedmatřicetiletý Ital má ještě na rok smlouvu s týmem Tinkoff-Saxo, kde patří k jeho kolegům i Roman Kreuziger.

„Všechno probíhá velmi dobře a jsem šťastný, že se v pondělí 17. srpna můžu vrátit na kolo. To je pro mě hmatatelný důkaz, že jsem v pořádku,“ řekl Basso. 

Nádor na varleti objevili lékaři náhodou při Tour de France, když ho po pádu místo dlouho bolelo. Hned se podrobil operaci.

„No a moje budoucnost? Musím být trpělivý, zohlednit spoustu věcí, promluvit se ženou i s týmem. Především chci udělat správnou věc pro své zdraví. Ale úžasné je už jen to, že můžu zase jezdit. Kolo je můj život,“ dodal šampion Gira z let 2006 a 2010 pro italský web Tuttobici.

ČTK