Lukáš Bauer.

Lukáš Bauer. | foto: ČTK

Bauer chytá formu. Patnáctku zvládl nejrychleji a celkově doběhl devátý

•   14:02
KUUSAMO - Lukáš Bauer zvládl v nejrychlejším čase dnešních patnáct kilometrů volně, celkově závod s handicapovým startem Světového poháru v mrazivém Kuusamu dokončil jako devátý. Prvním mužem v cíli byl Rus Alexander Legkov, za což si připsal i bonusových 200 bodů do hodnocení SP.

Bauer po výsledcích z pátečního sprintu i sobotní klasické desítky startoval až jako jednatřicátý, ale prodral se do elitní desítky a v dnešní etapě měl nejrychlejší čas. Prožil tak nejvydařenější závod dosavadní sezony. V dnešním dílu SP byl Magál 21. a Jakš 37.

"Je to super, nejlepší čas dne. Jelo se mi dobře. Chvilku jsem měl sice krizi, že nedojedu skupinku před sebou, ale pak jsem se z toho dostal," řekl po závodu Bauer. Jako vítěz etapy získal 50 bodů do SP a prémii 5000 švýcarských franků, přes devadesát tisíc korun, dalších 58 bodů za deváté místo celkově.

Bauerův výkon ocenil i servisman Vít Fousek, který si však zároveň postěžoval na zničené lyže. "Lukáš je borec, smekám před ním, doboxoval to až do konce, naměřili jsme na normálních teploměrech mezi 23 a 24 stupni celsia," povídal. Lyže na velkou zimu z roku 2007 však Bauer zničil na kamenech, nejlepší klasické lyže v sobotu rovněž přišly k velké újmě.

Finské minuturné v téměř dvaceti stupních pod nulou vyhrál Legkov před olympijským vítězem Švýcarem Dariem Colognou a švédským běžcem Danielem Rickardssonem. Z bodového přídělu se dnes mohl těšit spolu s Bauerem i další český reprezentant Martin Jakš, jenž udržel svou pozici ze startu a doběhl dvaadvacátý. Bauer ztratil na vítězného Legkova po handicapech na startu v součtu tří závodů z Kuusama 29,8 sekundy a do elitní desítky se posunul na dvanáctém kilometru. Dušan Kožíšek s Martinem Koukalem trénovali a chystají se vrátit do Světového poháru v Düsseldorfu.