Bauer doběhl v Davosu devatenáctý

16:46
DAVOS - Lyžař Lukáš Bauer doběhl v dnešním závodu Světového poháru na 15 km klasickou technikou ve švýcarském Davosu na devatenáctém místě a zaznamenal s výjimkou sprintů nejhorší výsledek od března 2007. Vyhrál poprvé v sezoně Švéd Johann Olsson, na kterého český obhájce prvenství v seriálu ztratil minutu a tři čtvrtě.

Běžci na trati. foto: ČTK

Bauer se zpočátku pohyboval kolem desátého místa, do poloviny závodu se ještě o něco propadl. Od prvních metrů byl v čele Olsson před loňským vítězem tohoto závodu Němcem Axelem Teichmannem a Finem Samim Jauhojärvim.

Nečekaně zaostával Nor Petter Northug, který skončil hluboko v poli poražených a přišel o celkové vedení v SP. Novým lídrem se stal Olsson, Bauer klesl na šestou pozici.

Tři kilometry před cílem se souboj o prvenství zúžil na Olssona s Teichmannem, který na Švéda ve finiši nestačil. Bauer ještě o něco klesl a zopakoval nejhorší umístění na klasické patnáctce od Kuusama v listopadu 2005. Pět sekund za nejlepším českým běžcem na lyžích dokončil závod na 25. pozici Jiří Magál, Milan Šperl a Václav Kupilík na body nedosáhli.

Výsledky - 15 km klasicky: 1. Olsson (Švéd.) 40:10,0, 2. Teichmann (Něm.) -10,5, 3. Jauhojärvi (Fin.) -28,5, 4. Rönning -42,9, 5. Dahl (oba Nor.) -56,4, 6. Heikkinen (Fin.) -1:00,1, 7. Veerpalu (Est.) -1:13,0, 8. Cologna (Švýc.) -1:13,5, 9. Poltaranin (Kaz.) -1:16,1, 10. Gaillard (Fr.) -1:16,3, ...19. Bauer -1:45,3, 25. Magál -1:50,7, 65. Šperl -3:57,7, 70. Kupilík (všichni ČR) 4:50,4.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 33 závodů): 1. Olsson 186, 2. Northug 160, 3. Jauhojärvi 160, 4. Cologna 158, 5. Johnsrud Sundby (Nor.) 155, 6. Bauer 145, ...43. Jakš 25, 48. Magál 19, 54. Kožíšek (všichni ČR) 4.