31. prosince 2008 14:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bauer doběhl v Novém Městě pátý

Bauerovi s v Novém Městě daří.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bauerovi s v Novém Městě daří. | foto: ČTK

NOVÉ MĚSTO Český běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel pátý v dnešním závodě na 15 km klasickou technikou v Novém Městě na Moravě a v celkovém pořadí Tour de Ski se posunul na deváté místo. Čtvrtý díl seriálu vyhrál německý vítěz sobotního prologu z Oberhofu Axel Teichmann, celkové vedení si udržel Švýcar Dario Cologna.

Obhájce loňského triumfu ve Světovém poháru a Tour Bauer dnes ztratil na vítězného Teichmanna 13,4 sekundy, a i když před domácími fanoušky nedosáhl na vytoužené stupně vítězů, posunul se vpřed celkovým pořadím o 13 pozic.

"Šel jsem na start s tím, že v Novém městě se mi daří a chtěl jsem vyhrát. S výsledkem ale musím být spokojený, i když žádná velká rezerva ve výkonu nebyla. Na víc jsem dneska neměl," uvedl po závodě Bauer, jenž nechtěl svádět umístění pod stupni vítězů na lyže. "Jen v jednom sjezdu jsem měl pocit, že mi lyže nejedou tak jako ostatním, ale ve zbytku trati to bylo v pohodě," uvedl jednatřicetiletý běžkař.

Teichmann po pomalejším začátku předvedl skvělou stíhací jízdu a zvítězil o pět sekund před Norem Martinem Johnsrudem Sundbym. Třetím místem překvapil Kazach Nikolaj Čebotko.

Lídrem Tour minimálně do novoročních sprintů v Novém Městě zůstal Švýcar Cologna, jenž dnes obsadil 15. místo.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz