Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Bauer se po nemoci vrátil do kolotoče SP: na trati 15 km doběhl desátý

16:58
DRAMMEN - Běžec na lyžích Lukáš Bauer se po nemoci vrátil do Světového poháru desátým místem na své oblíbené trati 15 km klasicky. V Drammenu v Norsku vyhrál suverénně Švéd Daniel Rickardsson, za nímž česká běžecká jednička zaostala o minutu.

Lukáš Bauer. foto: Reuters

Nedařilo se ani dalším českým reprezentantům, z nichž se do bodované třicítky nevešel žádný. Objev letošní Tour de Ski Martin Jakš doběhl dvaačtyřicátý, Martin Koukal šedesátý a Jiří Magál na 63. místě.

Bauer se v závodě s intervalovým startem držel stále v elitní desítce, jeho ztráta ale od pátého kilometru výrazně narůstala. Od počátku nasadil nejrychlejší tempo Rickardsson a v 28 letech si dojel pro své premiérové vítězství. Druhý Nor Martin Johnsrud Sundby na něj ztratil 29 sekund, o další vteřinu zpět byl jeho krajan Petter Northug.

V celkové klasifikaci SP se drží v čele dnes čtvrtý Švýcar Dario Cologna. Bauer klesl ze třetí na čtvrtou pozici. Lyžaře čekají v Drammenu ještě nedělní sprinty volnou technikou, poté už se vydají na mistrovství světa do Osla.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...