4. ledna 2008 15:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bauer si i po prohře udržel vedení

Lukáš Bauer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Bauer. | foto: ČTK

Lukáš Bauer sice v dnešním sprintu v italském Asiagu stejně jako v Praze nepostoupil z kvalifikace, přesto udržel vedení v seriálu Tour de Ski. Po dvaačtyřicátém místě na 1200 metrů dlouhé trati volnou technikou má náskok 1:17,1 minuty před nejbližším pronásledovatelem Tordem Aslem Gjerdalenem z Norska.


Gjerdalen vyhrál kvalifikaci a následně postoupil až do finále A, v němž dlouho vedl. Nakonec však pozici, která by mu zaručovala minutovou bonifikaci, neudržel a propadl se na šesté místo. Za to dostal k dobru 42 sekund. Závod vyhrál jeho krajan Petter Northug, který ve finále porazil Kazacha Nikolaje Čebotka a dalšího Nora Tora Arneho Hetlanda.

Sedmým místem ve sprintu se blýskl Martin Koukal. Další český lyžař Martin Jakš vypadl ve čtvrtfinále. V celkovém pořadí Tour de Ski se Koukal posunul na desátou příčku, Jakš klesl na devátou pozici.

Koukal s přehledem postoupil do semifinále, v němž se ztrátou pouhých čtyř desetin sekundy skončil třetí. Na postup to nestačilo. Účast ve finále si díky lepším časům zajistili další dva lyžaři z prvního semifinále. Koukal pak ovládl finále B, když nastoupil v posledním kopci a v cílové rovince pak v klidu finišoval.

Mezi ženami byla nejrychlejší Švédka Charlotte Kallaová a snížila náskok vedoucí ženy Tour de Ski Virpi Kuitunenové z Finska na pouhé dvě desetiny sekundy.

čtk

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.