Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bauer si i po prohře udržel vedení

Sport

  15:07
Lukáš Bauer sice v dnešním sprintu v italském Asiagu stejně jako v Praze nepostoupil z kvalifikace, přesto udržel vedení v seriálu Tour de Ski. Po dvaačtyřicátém místě na 1200 metrů dlouhé trati volnou technikou má náskok 1:17,1 minuty před nejbližším pronásledovatelem Tordem Aslem Gjerdalenem z Norska.

Lukáš Bauer. foto: ČTK


Gjerdalen vyhrál kvalifikaci a následně postoupil až do finále A, v němž dlouho vedl. Nakonec však pozici, která by mu zaručovala minutovou bonifikaci, neudržel a propadl se na šesté místo. Za to dostal k dobru 42 sekund. Závod vyhrál jeho krajan Petter Northug, který ve finále porazil Kazacha Nikolaje Čebotka a dalšího Nora Tora Arneho Hetlanda.

Sedmým místem ve sprintu se blýskl Martin Koukal. Další český lyžař Martin Jakš vypadl ve čtvrtfinále. V celkovém pořadí Tour de Ski se Koukal posunul na desátou příčku, Jakš klesl na devátou pozici.

Koukal s přehledem postoupil do semifinále, v němž se ztrátou pouhých čtyř desetin sekundy skončil třetí. Na postup to nestačilo. Účast ve finále si díky lepším časům zajistili další dva lyžaři z prvního semifinále. Koukal pak ovládl finále B, když nastoupil v posledním kopci a v cílové rovince pak v klidu finišoval.

Mezi ženami byla nejrychlejší Švédka Charlotte Kallaová a snížila náskok vedoucí ženy Tour de Ski Virpi Kuitunenové z Finska na pouhé dvě desetiny sekundy.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat