Bauer skončil na klasické patnáctce v Kuusamu druhý

14:36
Kuusamo - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil v dnešním závodě Světového poháru na 15 km klasicky druhé místo. V Kuusamu byl rychlejší pouze překvapivý vítěz Nor Martin Johnsrud Sundby, na něhož král minulé sezony ztratil 3,5 sekundy.

Lukáš Bauer (vlevo) na stupních vítězů. foto: ČTK

Bauer si připsal první letošní umístění na stupních vítězů poté, co začal závod na své nejsilnější trati velmi zvolna. Po třech kilometrech ztrácel na nejlepší přes dvacet sekund a na mezičasech se krčil ve čtvrté desítce.

Poté ale začal zrychlovat, naopak do té doby nejrychlejší Rus Alexandr Legkov postupně uvadal a skončil až šestý. Bauerův finiš stačil na všechny soupeře kromě Johnsruda Sundbyho, jenž se dočkal životního úspěchu.

Čtyřiadvacetiletý "rozbíhač" norské štafety dosud v závodech Světového poháru skončil kromě jednoho prvenství ze sprintu dvojic nejlépe desátý.

Také třetí Sami Jauhojärvi z Finska může po dnešním výkonu mluvit o životním výsledku, v individuálním závodě si vyrovnal osobní maximum ze stejné distance loni v Davosu.

Vedle Bauera se neztratili ani další reprezentanti. Se ztrátou 51 sekund doběhl do cíle v šestnáctém nejlepším čase Martin Jakš, bodoval i 23. Jiří Magál. Více než dvě minuty ztratili 56. Vojtěch Kupilík a 58. Martin Koukal.

Výsledky - 15 km klasicky:
 1. Johnsrud Sundby (Nor.) 37:52,5, 2. Bauer (ČR) -3,5, 3. Jauhojärvi (Fin.) -14,1, 4. Rönning (Nor.) -14,7, 5. Kershaw (Kan.) -20,3, 6. Legkov (Rus.) -22,3, 7. Veerpalu (Est.) -22,8, 8. Olsson (Švéd.) -24,0, 9. Filbrich (Něm.) -33,8, 10. Dementěv (Rus.) -37,4, ...16. Jakš -51,5, 23. Magál -1:08,9, 56. Kupilík -2:15,4, 58. Koukal (všichni ČR) -2:23,4.