Chybělo devět vteřin. Bauer koketoval s vítězstvím. | foto: AFP

Bauer ztratil vedení ve Světovém poháru

•   15:50
DAVOS - Běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil čtvrtý v závodě na 15 kilometrů v Davosu a přišel tak o vedoucí pozici v celkovém hodnocení Světového poháru. Předstihl ho dnešní vítěz Axel Teichmann z Německa, který českého reprezentanta porazil o 23,7 sekundy a vede před Bauerem o 30 bodů.
Bauer, který minulou neděli vyhrál klasickou patnáctku ve finském Kuusamu, po pěti kilometrech vedl a ještě 3,2 kilometru před cílem figuroval na druhé pozici. V závěru však výrazně ztratil a poprvé v této sezoně mu unikly stupně vítězů.

Teichmann naopak v závěrečné třetině trati zaútočil. Během 1800 metrů prakticky smazal ztrátu dvanácti sekund, kterou měl na desátém kilometru, a zařadil se do vedoucí čtveřice. Ta se na posledním mezičase seřadila v rozmezí jediné sekundy. Nakonec německý lyžař o 8,8 vteřiny porazila Nora Odda Björna Hjelmeseta, třetí skončil Fin Sami Jauhojärvi.

Poprvé v této sezoně se postavil na start ve Světovém poháru Martin Koukal, který obsadil 36. pozici a nebodoval. Do bodované třicítky se prosadil šestadvacátý Martin Jakš.

Výsledky - 15 km klasicky:
1. Teichmann (Něm.) 38:43,6, 2. Hjelmeset (Nor.) -8,8, 3. Jauhojärvi (Fin.) -11,3, 4. Bauer (ČR) -23,7, 5. Rönning -29,8, 6. Hetland (oba Nor.) -30,4, 6. Angerer (Něm.) -30,4, 8. Östensen -30,5, 9. Svartedal (oba Nor.) -34,7, 10. Gaillard (Fr.) -35,0, ... 26. Jakš -1:19,8, 36. Koukal -1:40,1, 38. Šperl -1:51,0, 62. Horyna (všichni ČR) -3:30,8.