Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bauerův marný boj o medaili na 50 km vidělo téměř 3 miliony diváků

Sport

  18:17
PRAHA - Nedělní závod lyžaře Lukáše Bauera na 50 kilometrů na olympijských hrách ve Vancouveru sledovalo na programu ČT2 2,742 milionu diváků. Byla to skoro třetina lidí, kteří byli v tu dobu u zapnuté televize.

Lukáš Bauer v cílové rovince. foto: ČTK

Velký zájem českých fanoušků vyvolal také start Šárky Záhrobské v pátečním slalomu. Její úspěšnou pouť za bronzovou medailí ve druhém kole na ČT2 zhlédlo 1,289 milionu diváků při více než třetinové sledovanosti.

VANCOUVER JSME SLEDOVALI ON-LINE

Mezi nejsledovanější patřily starty rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Její cestu za prvním zlatem na tříkilometrové trati vidělo na ČT2 1,3 milionu diváků, což bylo 65 procent všech, kteří v tu chvíli seděli u obrazovek. Triumf v závodě na 5000 metrů vidělo 1,629 milionu lidí.

Nečekaný bronzový úspěch českých běžců ve štafetě na 4x10 km sledovalo alespoň tři minuty kontinuálně 2,053 milionu diváků, přičemž dramatický finiš přitáhl k obrazovkám 1,4 milionu fanoušků.

Úvodní běh mužů na 15 kilometrů volnou technikou, v němž získal Bauer bronzovou medaili, sledovalo na programu ČT2 celkem 1,125 milionu diváků. Bylo to zhruba 36 procent všech, kteří byli v tu chvíli u televize.

Finále hokejového turnaje mezi Kanadou a USA si v neděli večer (včetně prodloužení) na ČT2 nenechalo ujít v průměru 918 tisíc diváků. Zápas, v němž Kanaďané zvítězili v prodloužení, sledovali zejména muži.

V poslední den olympijských soutěží měla ČT2 v celodenním podílu na publiku téměř pětinu televizního trhu (18,01 procenta).

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...