Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Beachvolejbalistky Bonnerová s Hermannovou mají titul z Afriky

Sport

  14:55aktualizováno  15:10
MANGAUNG - Plážové volejbalistky Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou vyhrály v jihoafrickém Mangaungu poprvé turnaj Světového okruhu. Ve finále v neděli zdolaly japonský pár Takemi Nišiboriová a Sajaka Mizoeová ve dvou setech 21:15 a 21:16.

Barbora Hermannová a Martina Bonnerová slaví zisk premiérového titulu ze Světového okruhu. foto: fivb.org

Dosavadním nejlepším výsledkem Bonnerové s Hermannovou bylo páté místo, které letos obsadily na třech turnajích. Na turnaji v JAR chyběly elitní světové páry a české hráčky slabší konkurence dokonale využily. V celé soutěži ztratily jen dva sety - v úvodním utkání ve skupině a pak v semifinále, v němž porazily nasazené jedničky Američanky Lane Caricovou a Kimberly Dicellovou.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Mangaungu (JAR):

 Ženy: Finále: 

Bonnerová, Hermannová (4) - Take, Mizoeová (15-Jap.) 2:0 (15,16), o 3. místo: Ukolovová, Prokopjovová (3-Rus.) - Caricová, Dicellová (1-USA) 2:1 (17, -20, 12).

Bonnerová a Hermannová, které byly nasazeny jako číslo čtyři, napodobily triumfem Kristýnu Kolocovou a Markétu Slukovou. České jedničky se letos postaraly o historické vítězství na květnovém turnaji na pražské Štvanici, v červnu pak opanovaly dokonce grandslamový podnik v Berlíně.

„Na minulém turnaji v argentinském Paraná jsme byly páté a tady jsme to chtěly potvrdit. Tomuhle nemůžeme uvěřit,“ komentovala největší úspěch v dosavadní kariéře bezprostředně po finále na kurtu třiadvacetiletá Bonnerová. „Chtěly jsme si ten zápas užít a povedlo se,“ uvedla o rok starší Hermannová.

Turnajové vítězství jim vyneslo prémii 11 000 dolarů (243 000 korun) a 500 bodů do světového žebříčku.

Autoři: ,