3. prosince 2008 9:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bednář: Na penalty jsem připravený

Jaroslav Bednář se raduje ze čtvrtého gólu v síti Linköpingu v zápase Ligy mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Bednář se raduje ze čtvrtého gólu v síti Linköpingu v zápase Ligy mistrů. | foto: ČTK

PRAHA Čtrnáct dní vynechal slávistický útočník Jaroslav Bednář (32) kvůli natrženému mezižebernímu svalu. Jenže dnes českého mistra čeká rozhodující duel o postup do semifinále Ligy mistrů proti Curychu. "Je to důležitější utkání než teď tři čtyři zápasy v lize," řekl Bednář s tím, že kdyby nebyl schopný hrát, na případné nájezdy by nastoupil. V prvním zápase na ledě Švýcarů totiž Bednář proměnil všechny čtyři penalty, které jel.

Od 16. listopadu jste nehrál. Jak jste na tom zdravotně?
Při každém nádechu poraněný sval cítím. Při trénincích to mám zahřáté emulzí, takže to bolest trochu umrtví. Nejsou tu žádný kontakty, ale v zápase to bude o něčem jiném.

Takže jste připraven nastoupit?
Doktor mi sval opíchne, jestli se to chytne, tak nastoupím. Jestli ale do zápasu nebudu moct jít na sto procent, tak jsme se s Vláďou (Růžičkou) domluvili, že hrát nebudu. S bolestí hrát nemůžu. Možná bych se na sval moc soustředil a třeba bych se vyhýbal kontaktům, což bude nemožné.

Jak dlouho se má takové zranění léčit?
Zatím to bylo v klidu čtrnáct dní, ale co mám zkušenost z minulé sezony, tak trvá měsíc, než se to úplně uzdraví.

Nebojíte se, že se to teď ještě zhorší?
Snažím se na to nemyslet. Je to důležitější utkání než teď tři čtyři zápasy v lize. Věřím ale, že se to nezhorší.

V Curychu jste byl při nájezdech neomylný. Myslel jste na to, jestli penalty rozhodnou i tentokrát?
Nebudu lhát, že jsem na to nemyslel. Já se na to těším, mě to baví. Jestli na to dojde a Vláďa mě na penaltu pošle, tak samozřejmě půjdu. Otázka je, jestli to vyjde. (smích) Samozřejmě se nebudu někde schovávat.

Máte ještě v zásobě nějakou fintu?
Budu reagovat na gólmana, na jeho první pohyb. Trochu mu naznačím a podle toho, co udělá, tak se rozhodnu. Ve Švýcarsku jsem měl štěstí.

Teď by ale šlo o všechno. Nerozklepal byste se? ¨
Já jsem v tomhle trochu blázen. I kdybych nedal první ani druhou, tak bych klidně šel na třetí. Jsem psychicky v pohodě, věřím si. Hlavně doufám, že na penalty ani nedojde, je to takové vabank.

Za postup dostane Slavia pět milionů. To už je docela slušná suma, ne?
To nejsou moje peníze. (smích) Záleží na našich majitelích, jestli když se postoupí, nám z toho balíku něco ukrojí.

Najdete na Lidovky.cz