Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulihrach 1.10.2019 17:35

Až nepříjemně mě překvapila Bára Špotáková. Fenomenální oštěpařka, ale občas by měla víc přemýšlet, anebo mlčet. Ostře kritizovala, že na stadion dali klimatizaci. Že to horko by bylo lepší. Tak nevím, zapomněla snad, že hody, skoky a vrhy nejsou jediné disciplíny? Že běžecké disciplíny s sebou nesou mnohem větší aerobní zátěž? Mnohé probíhají odpoledne, v opravdové výhni. I mezi čtvrtkaři a půlkaři, muži i ženami, kteří mají rozběhy, semifinále i finále, bychom jistě viděli mnoho vzdání ze zdravotních důvodů, kdyby tři dny po sobě v těch podmínkách běželi naplno. To není jako jeden podvečer Diamantové ligy s jedním závodem pro 8 pozvaných. Že si paní Bára neudělala svůj domácí úkol a nezjistila si (nepochopitelné), že do klimatizovaných prostor ve velmi horkém prostředí si musí vzít hodně teplého oblečení, od ponožek po bundu nebo šálu, protože od klimatizace půjdou ledové průvany, teplotní rozdíly uvnitř a venku budou velké a u země se, pochopitelně, bude plazit ten ledový vzduch (fy

J. Kulihrach 1.10.2019 17:37

(dokončení): ... (fyzikální zákonitost) o teplotě nějakých 5-6°C, protože když je teplota vzduchu nad - otevřenou - střechou kolem 40°C a oni v tom otevřeném prostoru chladí na 22°C ve výši hlavy dospělého člověka, vyžaduje to pouštět z klimatizace velice studený vzduch. A průvany tam samozřejmě budou, někudy je třeba ten vzduch pumpovat.

J. Rechnovský 30.9.2019 21:35

Běžel jsem před pár lety Dačického 12km v Kutné Hoře v 35 stupních. Teplo mám rád, ale byl to očistec. Mnozí kolabovali na trati. A to musel být čajíček proti téhle šílenosti.

J. Kulihrach 1.10.2019 17:21

A to máme u nás mnohem sušší vzduch než v Kataru. Tělo nenavyklé na tu vlhkost musí mít problém získat z té vodní páry dostatek kyslíku. I já se divím, že vážných zdravotních důsledků nebylo více, ale bylo to díky tomu, že mnozí, kteří se na MS dva roky chystali, si nakonec včas řekli, že zdraví je důležitější než doběhnout, a vzdali.

J. Novák 30.9.2019 20:28

Ony to nedokončily ani Afričanky. To je šílené.


Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Vrátí se Vladimír Růžička do extraligy na lavičce Pardubic?  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Vrátí se Vladimír Růžička do extraligy na lavičce Pardubic?  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Vrátí se Vladimír Růžička do extraligy na lavičce Pardubic?  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...