2. září 2015 21:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bonda už má, teď by rád Bona. Berdych v New Yorku loví fotky se slavnými

Tomáš Berdych se svou přítelkyní a hercem Piercem Brosnanem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych se svou přítelkyní a hercem Piercem Brosnanem. | foto: Twitter Tomáše Berdycha

NEW YORK Je sám zvyklý, že za ním lidé chodí a chtějí se s ním vyfotit. Před US Open se role otočily a šestý tenista světa Tomáš Berdych požádal během týdne o společnou fotku dva slavné herce.

„Fajn zážitek. Nic plánovaného,“ řekl Berdych. S manželkou Ester se v New Yorku vyfotili s Piercem Brosnanem, pátým představitelem Jamese Bonda. A při další příležitosti se zvěčnili s britským hercem Michaelem Cainem.

„Nikdy jsem nikoho o fotku nežádal, ale tohle mi za to stálo,“ řekl. Odhodlal se k tomu, když si jednou po večeři všiml, že u stolu sedí komik Owen Wilson, kterého poznal hned, a Brosnan. „Ten seděl trošku zády, ale byl mi povědomej. ‚Mohl by to být on‘,“ říkal si prý v duchu Berdych.

Ukázalo se, že šlo o Brosnana, který ztvárnil agenta 007 ve čtyřech filmech. „Seděli jsme delší dobu. Říkal jsem si: ‚Nepůjdu tam, dokud jí‘. Znám to z vlastní zkušenosti, že není příjemné, když vás někdo ruší u jídla,“ řekl devětadvacetiletý Berdych a dodal: „Když odcházeli, šel jsem za ním. Byl úplně v pohodě. Super borec.“ U Brosnana si Berdych nebyl jistý, jestli herec nejlepšího českého tenistu zná. To Caine, kterého potkali o dva dny později a rovněž mu neodolali, měl o tenisu přehled. „Věděl, kdy začíná US Open,“ řekl Berdych, semifinalista turnaje z roku 2012.

O fotku někoho požádal poprvé. S nikým se nefotil ani na olympijských hrách, kde se to sportovními hvězdami jen hemží. A pokud by si mohl vybrat, s kým se vyfotit, zašel by za Bonem, zpěvákem slavné irské skupiny U2, kterou rád poslouchá. „To bych si možná chvilku v hospodě počkal, kdyby mu to trvalo,“ řekl s úsměvem.

ČTK