Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Berdych před čtyřhrou vymýšlel titulky: V sobotu hrajeme o vítězství

Davis Cup

  23:17
BĚLEHRAD (od naší zpravodajky) - Úkol porazit srbského "náhradníka" Dušana Lajoviče zvládl sedmý tenista světa Tomáš Berdych s přehledem a mnohem větší jistotou, než s jakou odpovídal na dotaz o srbské sestavě do čtyřhry. Postaví se podle něj vedle Nenada Zimonjiče původně nominovaný Ilja Bozoljac nebo druhý hráč světa Novak Djokovič?

Berdych podává proti Lajovič. foto: MAFRA - Michal Růžička.

Jaký těžký byl zápas s Lajovičem, kterého jste předtím neznal?
Nebyl snadný hlavně za situace, v jaké on nastupoval. Měl bod v zádech, mohl jenom překvapit, hnali ho lidi a hrál bez tlaku. Neulehčil mi to, hrál hodně nepříjemně.

Překvapil vás?
Kluci, kteří ho znají, byli překvapení, jak agresivně a rychle hrál. Vypovídá to o tom, jak se k tomu postavil. Spíš říkali, že víc vyčkává a ten pocit jsem opravdu neměl.

Jak jste vnímal atmosféru v hale?
Byl jsem příjemně překvapený od začátku. Čekal sem bouřlivější atmosféru, ale je pravda, že to byly dva v uvozovkách snadné zápasy na jednu nebo druhou stranu. Může to být bouřlivější.

Vše o finále Davis Cupu

O co hůř se vám nastupovalo s vědomím, že všichni od vás čekají bod?
To byl přesně ten faktor, který byl nejtěžší, stál nejvíc sil. Šel jsem na kurt s hráčem, s kterým musím donést do šatny povinný bod a neznám ho. V tomhle to bylo náročnější utkání, abych to zvládl hlavou a zůstal koncentrovaný od začátku do konce a nedopustil žádný drobnější zvrat a nedodal mu síly, aby mohl kousat. To se mi za tři sety povedlo a o to víc jsem radši.

Jak se udržujete koncentrovaný?
Člověk má rutinu, kterou musí dělat, hlídat si věci, ať už před servisem nebo returnem, aby se nerozhodil, nevyvedl z koncentrace. Dařilo se mi to.

Jak probíhala komunikace se zastupujícím kapitánem Šafaříkem? 
Nebylo to jiné. Mám danou taktiku, je důležité, abych se koncentroval sám na sebe a jel si svoje věci. Ať je to pan Navrátil nebo Vláďa, tak je to o malých detailech, které i on probíral s Tomášem Krupou, než zápas začal, aby věděl, co jsou základní věci, které mi může poradit. K tomu jsme se nedostali, zvládl jsem utkání bez problémů.

Jak jste viděl výkon Radka Štěpánka proti Djokovičovi?
Takhle dobře jsem ho viděl hrát naposledy loni proti Španělsku, hrál hodně dobře, ale proti němu stál výjimečný hráč, který v hale hraje neuvěřitelný tenis. Ale daří se nám plán, s kterým jsem do toho šli, že se Radek rozehraje. Sedlo mu to, prohra sice nepotěší, ale odehrál dobrý zápas a bude skvěle nachystaný na debla.

Čeká vás zásadní zápas: čtyřhra. Očekáváte v ní po boku Nenada Zimonjiče Djokoviče?
Nedokážu odpovědět. Přemýšlel jsem o tom dva dny a nedošel k rozumnému závěru, jestli se pro to rozhodnou, nebo ne. Může to být dvousečné, je to skvělý hráč, ale co znám Zimonjiče, necítí se ve své kůži, když má vedle sebe dobrého singlistu, který na něj vytváří tlak, že dobře returnuje. On se sám dostává pak pod tlak tím, že chce taky, ale na returnu není tak silný a hra se začíná bortit. Když se jim nebude dařit, dokážou se na kurtu dobře rozhodit. Umí po sobě vyjet, i v tomhle by to mohlo být lepší. Ale mluvit o tom, že s Djokovičem na kurtu to bude v uvozovkách lepší, je těžké. Oni mají plnou hlavu, co vymyslet, nechme je. My to máme jednodušší. Je to finále a tady soupeři musí být dobří, i debl. Dvojice Zimonjič, Bozoljac porazila Bryany, to není špatný výsledek, trošku bych to přirovnal k loňskému finále. Španělé tehdy měli neuvěřitelnou sezonu, hráli spolu celý rok a nám se podařilo poměrně snadné vítězství. Zkusíme se na to navázat a přidat ten bod.

Pořád se o tom mluví, takže: Jak zásadní je ten bod ze čtyřhry?
Máte rádi titulky, že? Já bych vám jeden řekl, ale.... Tak... Zítra hrajeme o vítězství.

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
PODPORA PRODEJNÍHO TÝMU - AJ A IT (31-36.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 31 000 - 36 000 Kč

Mohlo by vás zajímat