Berdych vydřel první bod, Argentinec Del Potro v pohodě srovnal na 1:1

18:47aktualizováno  21:05
OSTRAVA - Čeští tenisté hrají ve čtvrtfinále Davisova poháru s Argentinou 1:1 na zápasy. Domácí jednička Tomáš Berdych dnes v Ostravě porazil Juana Monaka po pěti setech 6:4, 2:6, 2:6, 6:3 a 6:2 a bezmála třech a půl hodinách. Ke druhému utkání nastoupil Ivo Minář a Juan Martin del Potro, který podle očekávání vyhrál jasně 3:0 na sety.

Berdych v úvodním zápase. foto: ČTK

Česko - Argentina

Celý Daviscupový víkend budeme sledovat v kontinuálním on-line přenosu. ZDE

Do zápasu vstoupili oba hráči velmi nervózně. Výsledek? Pět prohraných podání v první setu. Loterii vyhrál Berdych a zvítězil v první sadě 6:4. Rychleji se nervozity zbavil Argentinec a svého soka přehrával. Berdycha v následujících setech doslova přejel. Vyhrál hladce dvakrát 6:2. Berdych musel něco změnit. Vzal si přestávku a odešel z kurtu.

Do čtvrtého setu vstoupil jako vyměněný. Neuvěřitelně zlepšil úspěšnost svého prvního podání a výsledek se dostavil okamžitě. Berdych už neztrácel podání a naopak získával soupeřova. S rostoucím sebevědomím hrál stále lépe a dotáhl zápas do pátého setu. V něm už na kurtu jasně kraloval a získal jej v poměru 6:2.

Druhá dvouhra byla poměrně snadou záležitostí v podání světové pětky Del Potra. Ten skvělou hrou téměř bez chyby nepustil Mináře do hry a zvítězil po setech 6:1, 6:3 a 6:3.

Čtvrtfinálové zápasy Davisova poháru: Tel Aviv: Izrael - Rusko 2:0 po úvodních dvouhrách Levy - Andrejev 6:4, 6:2, 4:6, 6:2, Sela - Južnyj 2:6, 6:1, 6:0, 7:5.

Marbella: Španělsko - Německo 1:1 po úvodních dvouhrách Verdasco - Beck 6:0, 3:6, 6:7 (4:7), 6:2, 6:1, Robredo - Kohlschreiber 3:6, 4:6, 4:6.

Poreč: Chorvatsko - USA 1:0 Karlovič - Blake 6:7 (5:7), 4:6, 6:3, 7:6 (7:3), 7:5.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...