13. dubna 2008 15:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych vzdal Davyděnkovi

Tomáš Berdych zápas proti Davyděnkovi nedokončil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych zápas proti Davyděnkovi nedokončil. | foto: ČTK

MOSKVA Sen českých tenistů o postupu do semifinále Davisova poháru se rozplynul po zranění Tomáše Berdycha v pátém setu utkání s Nikolajem Davyděnkem. Rusové tak na moskevské antuce získali rozhodující třetí bod a ani závěrečný Dlouhého úspěch nemohl nic změnit na jejich vítězství ve čtvrtfinále.

Berdych přitom proti soupeři, kterého zatím nikdy v kariéře neporazil, odvedl skvělý výkon. Vedl 2:1 na sety a po ztracené čtvrté sadě to bylo v rozhodujícím setu 2:1 v jeho prospěch, než při skluzu na antuce špatně došlápl a přivodil si výron pravého kotníku. I když se o něj okamžitě postaral lékař týmu Pavel Kolář, Berdych s natékajícím kotníkem nemohl pokračovat.


V rozhodující páté sadě Berdych ve druhém gamu sebral Davyděnkovi podání, ale z vedení 2:0 se dlouho neradoval. Nejprve ztratil vlastní servis a pak se při svém dalším brejkbolu při vypouštění ztraceného míče nešťastně zranil.

Berdych si v Lužnikách přivodil podle všeho těžký výron kotníku, své vůbec první vážnější zranění v kariéře. "Nikdy jsem nic takhle necítil. Jak jsem spadl, tak jsem cítil, jak mi v tom jakoby křuplo, a víceméně jsem byl rád, že jsem jen pomalu došel na tu lavičku. Kdybych ještě déle seděl na tom kurtě, tak už bych na tu lavičku ani nedošel. Tam nebyla šance," popsal momenty bezprostředně po zranění.

V závěrečné dvouhře porazil Lukáš Dlouhý, který nahradil Radka Štěpánka, dvakrát 6:3 Marata Safina. Safin nenavázal na výkon z pátečního duelu s českou jedničkou Tomášem Berdychem. V prvním setu hned dvakrát ztratil servis a Dlouhý, kterému z lavičky místo kapitána Jaroslava Navrátila radil jeho trenér Pavel Vízner, za třiatřicet minut vyhrál 6:3.


Safin už neměl dostatek motivace, naopak pětadvacetiletý Čech s vidinou skalpu bývalé světové jedničky za další půlhodinku vyhrál i druhý set. V elitní Světové skupině Davisova poháru si tak v českých barvách připsal první vítězství.


Konečný výsledek: 
Rusko - ČR 3:2

ČTK
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...