8. července 2015 14:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Děláte si ze mě legraci? Berdycha vytočil popletený novinář

Berdych se rozloučil s Wimbledonem už v osmifinále. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Berdych se rozloučil s Wimbledonem už v osmifinále. | foto: ČTK/AP

LONDÝN  Jako by nestačilo, že v osmifinále Wimbledonu neuhrál proti Gillesu Simonovi ani set a s travnatým grandslamem se rozloučil. Tomáše Berdycha rozčílil po utkání i jeden z novinářů na tiskové konferenci. „Jak se cítíte po postupu do čtvrtfinále?“ zněl dotaz. A český tenista vyvalil oči.

„Promiňte?!“ tázal se zaskočený Berdych novináře. „To myslí vážně, nebo si ze mě dělá srandu,“ otočil se na pořadatele tiskovky v All England Clubu.

Žurnalista se krátce nato omluvil a Berdych, byť z něj sršelo zklamání z vyřazení, dokončil tiskovou konferenci se ctí. Na Wimbledon má český hráč ty nejlepší vzpomínky: v roce 2010 dosáhl v Londýně na zatím největší úspěch kariéry, když prošel až do finále, kde prohrál s Rafaelem Nadalem.

spo

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?