Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Berdychova záda jsou v pořádku. Přežíval jsem na prášcích, přiznává

Davis Cup

  15:00
PROSTĚJOV - Tenista Tomáš Berdych si pochvaluje, že už je po nedávných potížích se zády zdravotně v pořádku. Šestého hráče světa čeká náročný závěr sezony včetně Turnaje mistrů v Londýně, kam by se měl na základě současných výsledků kvalifikovat.

Český tenista Tomáš Berdych foto: ČTK

"Sezonu mám dobře rozehranou. Budu se snažit navázat na tyto výsledky, abych se počtvrté za sebou na Turnaj mistrů dostal. Osmička není ještě zcela jasná, ale tím se nezabývám. Ať počítají jiní," uvedl Berdych. "Zažil jsem už i situaci, že jsem měl před turnajem potvrzenou účast. Potom se mi pořadatelé omlouvali, že se přepočítali," připomenul Berdych zkušenost z roku 2011. Má na dosah jedno ze čtyř volných míst, které může definitivně zabrat na turnaji v Basileji či následně v Paříži.

Za nejdůležitější považuje, že je už zdravotně v pořádku poté, co před necelými dvěma týdny v Pekingu vzdal kvůli zranění zad semifinálový zápas se Španělem Rafaelem Nadalem. "Čtyři dny do dalšího zápasu jsem přežíval. Švihlo mi v zádech, nemohl jsem se posadit ani si lehnout. První dva dny jsem přežíval na prášcích, abych byl schopen přesunu," popsal Berdych. Při rehabilitaci mu pomohly speciální cviky a plavání. Nyní už nevnímá, že by měl mít v závěru sezony problémy. "Mám týden na to, abych se nachystal a byl v pohodě. Neřeším, zda bych měl být čtvrtý týden unaven. Důležitá bude dobrá regenerace," řekl.

Jeho myšlenky se hodně stáčejí k finále Davis Cupu

Jeho myšlenky se hodně stáčejí k finále Davis Cupu, v němž čeští tenisté budou obhajovat trofej proti Srbsku v Bělehradě. "Loni jsem si parádně užil atmosféru. Najednou je rok pryč a opět je před námi finále," uvedl Berdych, jenž očekává bouřlivé prostředí. "Se srbskými tenisty vycházíme bez problémů. Jsou všichni fajn borci. Ovšem prostředí jsem už jednou zažil, čeká nás nejbouřlivější publikum," řekl. Hodně bouřlivá kulisa bývá i v Argentině, tam jsou ale podle Berdycha diváci jiní.

Český tenista Tomáš Berdych

"Jsou více zpěvaví a tenis si více užívají. Srbové vidí zápas jako velký boj. Mají pocit, že mohou pomoci hráčům a bojují za ně," popsal Berdych atmosféru v Srbsku, kterou s týmem zažil v neúspěšném semifinále v roce 2010. Nezdarům srbské dvojky Janka Tipsaroviče na posledních turnajích v Šanghaji a Moskvě nepřikládá váhu. "Jeho porážka je pro nás sice povzbuzením, ale z jeho neúspěchu se neraduji. Všichni Srbové se budou doma chtít doma ukázat v nejlepším světle. Papírové výsledky nemusí rozhodovat. Tipsarevič je velký bojovník a před domácím publikem předvede jinou hru," míní Berdych.

Autoři: ,

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat