31. května 2016 18:30, aktualizováno  21:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdychův zápas byl přerušen po třech hrách, dohraje se ve středu?

Tomáš Berdych se k pořádnému tenisu v úterý nedostal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych se k pořádnému tenisu v úterý nedostal. | foto: Reuters

PAŘÍŽ/PRAHA Jen tři hry stihl odehrál Tomáš Berdych v osmifinále s Davidem Ferrerem ze Španělska a zápas byl na grandslamovém Roland Garros přerušen kvůli dešti. Český hráč na dvorci Suzanne Lenglenové prohrává v první sadě 1:2 a zápas by se měl dohrát ve středu po 11. hodině.

Duel sedmého nasazeného Berdycha s Ferrerem měl začít v pondělí, ale to se v Paříži poprvé po šestnácti letech neodehrál ani zápas.

Berdych vedl v první hře 40:0 při podání Ferrera, s kterým má bilanci 6:8, ale ani jeden ze tří brejkbolů nevyužil. Sám si jistě podržel servis, stejně jako po něm Španěl. Poté rozhodčí zápas k nelibosti fanoušků přerušil a hráči odešli do šaten.

Úterní program začal s více než hodinovým zpožděním. Pak se hrálo něco přes půl hodiny a tenisté museli znovu do šaten. Až po třetí hodině se program znovu na krátko rozběhl.

Radwaňská proklínala počasí

Na kouskování zápasu kvůli počasí doplatila turnajová dvojka Agnieszka Radwaňská. Polka v několikrát deštěm přerušeném utkání, které začalo už v neděli, prohrála s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou 6:2, 3:6 a 3:6.

Radwaňská přitom mířila v neděli za jasným postupem. Zápas měla zprvu pod kontrolou, ale za stavu 6:2 a 3:0 byl kvůli dešti zastaven. V dohrávce v těžkých podmínkách Polka zaostávala a Pironkovová duel senzačně otočila.

„Bylo to kvůli dešti náročné, na dokončení jsme čekaly skoro dva dny, ale já jsem vyhrála, tak si nemůžu stěžovat,“ řekla až 102. hráčka světa Pironkovová.

„Jsem jednoduše překvapená a naštvaná. Tohle není nějaká desítka (malý turnaj s dotací 10 tisíc dolarů) ale grandslam. Jak tady můžou dovolit hrát v dešti? V tom se nedá hrát. Nikdo se nestará, co si myslí hráči,“ zlobila se Radwaňská.

Stosurová si poradila s Halepovou

Soupeřkou Pironkovové bude ve čtvrtfinále Australanka Samantha Stosurová, která rovněž těžila z chladu a vlhkého počasí a díky své silové hře přehrála šestou nasazenou Simonu Halepovou z Rumunska po setech 7:6 a 6:3.

Stosurová přitom před pauzou prohrávala 3:5. „Necítila jsem se na kurtu bezpečně,“ konstatovala Halepová a dodala, že se na mokré antuce bála podklouznutí a případného zranění.

Z úterního programu už pořadatelé vyškrtli všechny nerozehrané zápasy dvouher, na dvorec se tak opět nedostane mimo jiné ani světová jednička Serena Williamsová z USA v osmifinále s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz